Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zchudlé kluby mají naději, těžaři zase budou podporovat sport a kulturu

  14:16aktualizováno  14:16
Sokolovská uhelná zase začne podporovat sport a kulturu v karlovarském regionu. Ulevit se tak může klubům a organizacím, které by přišly o téměř sto milionů. V červnu totiž těžaři zastavili dotace kvůli soudním sporům s ČEZ. O sponzora tak přišel třeba hokejový tým HC Energie.

Karlovarští hokejisté mají naději, že budou mít zpět svého generálního sponzora. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Nyní se těžařské firmě povedlo získat zatím nepravomocné rozhodnutí Specializovaného finančního úřadu. Ten potvrdil, že se ČEZ dopustil správního deliktu ve formě zneužití výhodnějšího hospodářského postavení k získání nepřiměřeného majetkového prospěchu k újmě Sokolovské uhelné v šetřeném období. A právě díky tomu chtějí těžaři opět začít sponzorovat karlovarský region.

„Budeme řešit finanční náležitosti případ od případu. Chceme především přednostně pomoci těm organizacím a klubům, které řeší existenční problémy,“ uvedl předseda představenstva Sokolovské uhelné Jiří Pöpperle.

Ten potvrdil, že v případě výhry sporu s ČEZ by podpora mohla opět narůst do původních čísel. „Pokud bychom však neuspěli, skončili bychom spolupráci úplně,“ dodal Pöpperle.

Naděje pro karlovarské hokejisty

Otevření finančních kohoutů je vítanou zprávou pro hokejový tým HC Energie Karlovy Vary. Ten totiž zastavením dotací přišel o svého generálního sponzora, a do sezony tak vstoupil bez něj. Přitom jen peníze ze Sokolovské uhelné tvořily v minulosti kolem dvaceti procent rozpočtu.

„Zatím jsem s nikým oficiálně nemluvil. Každý sponzor je pro nás důležitý, o to víc, když se jedná o generálního. Doufal jsem v podobný výsledek a počkám, až se se mnou někdo spojí. Snad to vyjde,“ komentoval situaci majitel hokejového týmu Karel Holoubek.

Vydatnou podporu regionu utnula Sokolovská uhelná v červnu, kdy tak zareagovala na několik soudních sporů, které vede s firmou ČEZ, a situaci na trhu s elektřinou.

Elektrárenský gigant se domáhá téměř 700 milionů korun kvůli údajnému porušení smlouvy o dodávce uhlí pro elektrárnu v Tisové. Podle Sokolovské uhelné je ale smlouva diskriminační a ČEZ platí Sokolovské uhelné za uhlí výrazně méně než jiným dodavatelům..

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Kraj rozhodne o osudu uměleckoprůmyslové školy ještě letos

Budova Střední uměleckoprůmyslové školy Karlovy Vary je v havarijním stavu.

Do konce letošního roku by chtělo vedení kraje rozhodnout o tom, co dál s budovou uměleckoprůmyslové školy v Karlových...

Někteří ptáci vymizeli, jiní si k nám našli cestu, říká znalec ptačí říše

Dětmar Jäger patří mezi přední ornitology v Karlovarském kraji. Sleduje...

Dlouholetý ornitolog, bývalý pedagog a uznávaný znalec ptačí říše Dětmar Jäger by si mohl v klidu užívat zaslouženého...

Domov pro seniory v Chebské Dragounské ulici může znovu přijímat klienty

Ilustrační snímek

Karlovarský kraj dočasně zrušil zastavené přijímání klientů do domova pro seniory v chebské Dragounské ulici. Ten se od...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na iDNES.cz