Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na opraveném koupališti nevyrostla tráva, lidé se budou brodit hlínou

  12:24aktualizováno  12:24
Slunění na pěstěném trávníku budou muset oželet první návštěvníci zrekonstruovaného sokolovského koupaliště. Tráva totiž nestačila vyrůst. Pokud zaprší, mohou se spíš dočkat soubojů v blátě. To se ukáže 1. července, kdy začne koupaliště fungovat ve zkušebním provozu.

Sokolovské koupaliště otevírá ve středu. Lidé se ale zatím budou brodit hlínou. Tráva nestačila vyrůst. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

„Jde o místa u nové vany bazénu. Dál od něj je ještě původní travní porost,“ uvedl Karel Koutecký, který bude mít areál na starosti. „Tato prostranství ohradíme tak, aby se na ně návštěvníci koupaliště nedostali,“ podotkl.

Namísto trávy, na kterou by mohli ulehnout, dá lidem Sokolovská bytová, která je provozovatelem koupaliště, k dispozici lehátka. „Bude jich 50 až 60 a budou stát na zpevněných plochách,“ doplnil Koutecký.

Problém s trávou řešili sokolovští radní už v době, kdy byla rekonstrukce areálu v plném proudu. Zvažovali i možnost, že by nakoupili travní koberce za 300 tisíc korun. Nakonec se ale rozhodli nechat vše na přírodě. Ta bohužel zklamala.

„Bohatá města si kupují travní koberce,“ podivila se nad přístupem sokolovské radnice Zuzana Macešková, specialistka na zahradní a krajinnou architekturu. „Než tráva doroste tak, aby unesla denní zátěž návštěvníků koupaliště, bude to trvat půl roku,“ konstatovala.

Tráva není, může za to počasí, vzkazuje lidem radnice

Radu ovšem má. „S podobným problémem se potýkali na Rolavě. Osobně bych osetou hlínu zasypala pěti centimetry písku. Trávě to neublíží a lidé nebudou nadávat, že chodí v hlíně,“ dodala Zuzana Macešková.

„Prosíme návštěvníky areálu o shovívavost,“ vyzvala veřejnost Renata Oulehlová, místostarostka Sokolova. „Tráva není, může za to počasí,“ vysvětlila.

Prvním červencovým dnem začíná zkušební provoz koupaliště. Během něj se musí kromě trávy vychytat i řada dalších detailů. O jednom z nich ale už sokolovští radní rozhodli. Beachvolejbalové hřiště, které je součástí areálu koupaliště, oddělí plotem. „Je to proto, že lidé toto hřiště využívají hojně i mimo otevírací dobu koupaliště,“ vysvětlila Oulehlová.

To bude otevřené denně od devíti ráno do sedmé večerní. Celodenní vstupné, odsouhlasené poskytovatelem dotace, je 60 korun pro dospělého a 30 pro dítě. Další formy vstupného, tedy například rodinné či půldenní, musí vyřešit Sokolovská bytová. Opět ale musí mít souhlas Regionálního operačního programu Severozápad, který hradil 85 procent rekonstrukce sokolovského koupaliště.

Rekonstrukce koupaliště v Sokolově stála 50 milionů korun, náklady na jeho provoz odhaduje radnice na dva miliony korun. V době, kdy koupališti vládl Marek Kříž, se díky jeho podnikatelským aktivitám podařilo dotační peníze od města ponížit na maximálně 300 tisíc korun ročně.

Podle nové legislativy ale nemůže dotovaný projekt provozovat někdo, kdo v něm podniká. Marek Kříž přitom provozoval koupaliště od roku 1998. „Pořád ho beru jako svoje dítě,“ přiznal v okamžiku, kdy se dozvěděl, že už provozovatelem areálu nebude.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Muž onanoval na nádraží, přestal až na výzvu policejní hlídky

Ilustrační snímek

Cestující na mariánskolázeňském nádraží pohoršoval muž, který se ukájel na veřejnosti. S onanováním přestal, teprve...

Policie v kraji shání přes sto lidí, láká je na náborový příspěvek

Ilustrační snímek

Přijď a staň se policistou na zkoušku. Tak krajská policie láká zájemce na přijímací testy nanečisto. Novým posilám...

Na Karlovarsku se převrátila cisterna s fekáliemi, vylily se na silnici

U Hroznětína se převrátila cisterna převážející fekálie.

Cisterna převážející fekálie z chovu zvířat se ve čtvrtek odpoledne převrátila u Hroznětína na Karlovarsku. Hasiči...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz