Hlavičkový souboj Jaroslava Nesvadby (14) a Olega Duchniče v zápase druhé fotbalové ligy mezi Sokolovem a Sezimovým Ústím. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Sokolovský útočník Duchnič má formu, sestřelil i Žižkov

• 0
Šestý přípravný zápas Baníku, z toho čtvrtý vítězný. Fotbalisté Sokolova prohráli v zimní přípravě pouze s lídrem 1. ligy Viktorií Plzeň těsně 2:3, s Hradcem Králové se Baník rozešel bezbrankovou remízou 0:0. V ostatních čtyřech duelech slavil Sokolov vítězství.

V minulém domácím utkání Baník sestřelil třetiligový Chomutov vysoko 8:0. Čtyřmi góly se blýsknul útočník Oleg Duchnič. Tentýž hráč se gólově prosadil také v Praze, kde svojí trefou pomohl Baníku k vítězství nad Viktorií Žižkov 2:1.

"V první poločase byli domácí mírně lepší, pak jsme ale hru vyrovnali. V úvodní čtvrthodině druhé půle jsme dali dva góly a zápas rozhodli v náš prospěch. Pro oba celky to byl prospěšný zápas," hodnotí zápas autor vítězného gólu Oleg Duchnič.

Trenéři obou celků protočili na dvě desítky svých hráčů, utkání mělo ryze přípravný charakter. "Nám se povedl nástup do druhé části hry. Domácí sice nastřelili tyč naší branky, ale nám se podařilo jít do vedení. To se parádně trefil David Vaněček," chválí Duchnič vydařenou individuální akci svého parťáka Vaněčka z 54. minuty.

Za Viktorii vyrovnal tři minuty nato Mašek, v 60. ale Baník strhnul výhru na svou stranu. "Podařilo se mi zúročit rohový kop," říká ke své vítězné trefě Duchnič. Sokolov tak porazil Žižkov 2:1, stejným poměrem jako v podzimním druholigovém mistráku v září na Baníku.

Sobotní utkání hrané na UT v Praze bylo dalším ze série zápasů, v níž jsou testováni hráči celého širokého kádru, včetně těch nově získaných.