Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Obhájkyně údajného bankovního lupiče zpochybňuje věrohodnost svědka

  16:53aktualizováno  16:53
Věrohodnost výpovědi jednoho ze svědků v případu údajného bankovního lupiče Petra Kvasničky zpochybňuje jeho obhájkyně. Tvrdí, že bývalý narkoman poprvé neříkal pravdu, protože měl strach z přítomnosti policejního vyšetřovatele. A mimo soud prý připustil, že vše bylo jinak.

Petr Kvasnička čelí obžalobě z několika loupežných přepadení v bankách. Celková škoda je vyčíslena na půl milionu korun. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Na svědectví bývalého narkomana, tentokrát ale pravdivé, spoléhá obhájkyně karlovarského zlatníka Petra Kvasničky Eva Hanková. Její klient podle obžaloby vyloupil před dvěma lety pobočky České spořitelny v karlovarské čtvrti Stará Role, v sousední Nové Roli a na dalších místech západních Čech.

"Chci, aby byl svědek vyslechnut znovu, protože na policii a při hlavním líčení uvedl, že předával mému klientovi panu Kvasničkovi žiletky, údajně nalezené při jednom přepadení. Nám ale svědek ve věznici za přítomnosti dalších lidí sdělil, že k tvrzení o žiletkách jej dotlačila policie. Jinak prý za loupež půjde do vězení on, protože existují jeho otisky z místa činu," uvedla pro MF DNES po skončení soudu právnička Hanková.

Myslí si, že policie mohla zneužít k nátlaku to, že svědek v minulosti užíval návykové látky. Svědectvím podle přání policie se tak svědek podle právničky mohl vyhnout trestnímu stíhání.

Petr Kvasnička, kterému odvolací soud v Plzni zrušil kvůli nedostatečným důkazům šestiletý trest, je eskortován z vazební věznice ke karlovarskému soudu téměř každý měsíc. Ve čtvrtek to bylo už podruhé v září.

Svědkyně se u soudu rozplakaly

Dvě ze tří předvolaných svědkyň, které za bankovní přepážkou zažily ozbrojené přepadení, se v soudní síni při vzpomínce na nejdramatičtější chvíle ve svém životě rozplakaly. Předsedkyně trestního senátu Ivana Fořtová se proto ptala, jestli svědkyně nechtějí kapesník či napít. Nabízela i přerušení jednání.

"Vy se ještě budete babrat v tom, co bylo nebo nebylo?" pustila se při hlavním léčení jedna ze svědkyň do obhájkyně Hankové. Ta se ptala, jaké užívala předvolaná léky při přepadení. Odpověď zněla, že po tom obhájkyni nic není.

Doplňující výslechy nařídil krajský soud. Ani jedna ze svědkyň si nebyla stoprocentně jistá, že ozbrojeným lupičem je právě Petr Kvasnička.

Obhajoba spoléhá na znalecký posudek z oboru biologie a antropologie, o kterém ve čtvrtek před odročením líčení na neurčito rozhodla soudkyně Ivana Fořtová. "Jsem ráda, že paní soudkyně konečně dala na náš názor a přistoupila i na doporučující pokyn krajského soudu," konstatovala obhájkyně.

Experti budou v posudku srovnávat shodu jednotlivých bodů na Kvasničkově a pachatelově těle. Obhajoba totiž poukazuje na to, že se neshoduje tvar obličeje, nosu a dalších částí lupičova těla, které v přepadených peněžních ústavech zaznamenaly bezpečnostní kamery.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Dvojice kradla v obchodě, přistižená žena bila člena ostrahy pěstí

Ilustrační snímek

Karlovarští kriminalisté obvinili muže a ženu, kteří společně kradli v jednom z obchodů. Když je přistihla ostraha,...

Majitelé kempů v regionu jsou spokojení. Skvělá sezona, tvrdí

Ilustrační snímek

Teplé počasí a chuť lidí cestovat se podepisuje pod skvělou sezonou kempů v regionu. Do kempů si vedle tuzemců postupně...

VIDEO: Zloděj kradl v karlovarských hotelech, natočila ho kamera

Zloděj vykrádal recepce v karlovarských hotelech

Policisté pátrají po hotelovém zloději, který v Karlových Varech vykrádal recepce. Vždycky počkal, až recepční odejde,...

Najdete na iDNES.cz