Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Společnost Veso bude opět majitelem Lázní III. Cena je 180 milionů

  17:04aktualizováno  17:04
Soudní spory mezi karlovarským magistrátem a firmou Veso, dosavadním nájemcem Lázní III, jsou zažehnané. Radní se rozhodli, že nejstarší lázeňský balneoprovoz město společnosti prodá za 180 milionů korun. Firma už přitom jednou Lázně III koupila, ale soud rozhodl, že prodej byl neplatný.

Lázně III, Karlovy Vary | foto: MF DNES

Budovu z roku 1866 i s pozemky prodalo město společnosti Veso v době, kdy byl primátorem Werner Hauptmann (ODS). Kupní cena tehdy byla 95 milionů korun. Letos v březnu ale Karlovy Vary vysoudily svůj majetek zpět (více o rozhodnutí soudu čtěte zde).

Nyní se zdá, že Veso bude opět majitelem Lázní III, ovšem nová kupní cena 180 milionů korun se bude blížit ceně tržní. Radní prodej doporučili, finální slovo ale budou mít zastupitelé.

"Radní vedle doporučení, aby zastupitelé 4. září prodali objekt Vesu, schválili i další dokumenty. To je kupní smlouva, dohoda o narovnání a smlouva o úschově," říká karlovarský primátor Petr Kulhánek.

Dodal, že suma 180 milionů korun je čistá cena, kterou město za nemovitost dostane. Obsahem smlouvy o narovnání je mimo jiné ukončení všech soudních sporů, které mezi sebou dosud měly Karlovy Vary a Veso. Smlouva o úschově listin u advokáta je pojistka pro obě strany do doby, než bude nový majitel Lázní III zapsaný do katastru.

V balneoprovozu má Karlovarský symfonický orchestr zajištěno koncertování na základě věcného břemena až do roku 2025. Původní nájemní smlouva platila do roku 2059.

Společnost Veso loni v červnu Lázně III uzavřela z ekonomických důvodů. Památkově chráněná budova je prázdná. Při hromadném propouštění dostalo výpověď 30 z 35 kmenových zaměstnanců. Skončilo balneo, bazén a hotel (více o uzavření lázní čtěte zde).

Staronový majitel chce podle vedení magistrátu zachovat lázeňský provoz a rozšířit ubytovací kapacitu hotelu. Náklady byly v minulosti odhadované na 120 milionů korun.

Historik Stanislav Burachovič připomíná, že se v budově poprvé na území Rakouska-Uherska promítal film. Starší než Lázně III je nynější Vojenský lázeňský ústav, otevřený v roce 1885.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Krajská knihovna má málo místa, teď získá nový bezbariérový depozitář

Knihovnice Dagmar Vegrichtová mezi regály v Krajské knihovně v Karlových Varech.

Karlovarská krajská knihovna získá nové prostory. Po dlouhých čtrnácti letech své existence se konečně dočká nového...

Domov pro seniory v Chebské Dragounské ulici může znovu přijímat klienty

Ilustrační snímek

Karlovarský kraj dočasně zrušil zastavené přijímání klientů do domova pro seniory v chebské Dragounské ulici. Ten se od...

Policie v kraji shání přes sto lidí, láká je na náborový příspěvek

Ilustrační snímek

Přijď a staň se policistou na zkoušku. Tak krajská policie láká zájemce na přijímací testy nanečisto. Novým posilám...

Najdete na iDNES.cz