Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Taková malá olympiáda. Sokolováci obují tenisky a budou týden sportovat

  8:03aktualizováno  8:03
Kecky a kolečkové brusle obují v Sokolově stovky lidí od předškolních dětí přes rodiče s kočárky až po důchodce. Celé město ožije od 16. do 21. června týdnem pestrých sportovních akcí pro všechny s přiléhavým názvem Sokolov v teniskách.

Akce, jakou město a asi ani kraj nepamatuje, vyvrcholí prvním ročníkem Sokolovského čtvrtmaratonu. (Ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Všichni školáci si užijí dva dny volna, zato v pohybu nebo při povzbuzování spolužáků. Maskota - sokola ve sportovní obuvi, jemuž už teď mohou malí i velcí vymýšlet jméno - stvořil žák 5. B Zdeněk Hruška.

Nad kašnou na náměstí Budovatelů se rozhoří něco jako olympijský oheň. Cvičit, hrát a závodit se bude v nejrůznějších disciplínách přímo v parcích, na ulicích, hřištích i v tělocvičnách.

Akce, jakou město a asi ani kraj nepamatuje, vyvrcholí prvním ročníkem Sokolovského čtvrtmaratonu, do něhož se mohou zájemci začít přihlašovat na speciálních webových stránkách. Tečku obstará oblíbená soutěž ohňostrojů.

Trasa čtvrtmaratonu měřící 10,5 kilometru povede od ISŠTE do Citic po silnici a zpět po cyklostezce. Startovné je 80 korun (platí se převodem na účet nebo pak v hotovosti na startu) a z toho 20 Kč poputuje na provoz denního centra Žirafa.

Sokolov v teniskách - program

  • pondělí 16. 6. - sportovní den pro seniory, areál DDM
  • úterý 17. 6. - program pro osoby postižené civilizačními chorobami a pro osoby tělesně postižené, areál DDM
  • středa 18. 6. - program pro mateřské školy, areál DDM
  • čtvrtek a pátek 19. a 20. 6. - školympiáda. Staré náměstí - florbal, Husovy sady - biatlon, Antonínská výsypka - sloní běh, koupaliště - plážový volejbal, sportovní hala - vybíjená. Dobrodružný závod týmů v centru města
  • sobota 21. 6. - Sokolovský čtvrtmaraton, kočárkyáda, závody na bruslích

Poběží i ministr školství Marcel Chládek, svou účast už přislíbil. Pořadatelé zvládnou přijmout asi 600 rekreačních sportovců.

"Přemýšleli jsme, jak rozpohybovat město a zvednout děti i dospělé od počítačů a z gaučů. Nakonec vznikl program, který v širokém okolí nemá obdoby," řekl místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček.

Rozpočet je naplánován na 735 tisíc korun a drtivou většinu (554 tisíc) uhradí soukromí sponzoři. Podporu slíbilo více než 70 firem.

První den týdne bude patřit dvěma stovkám seniorů, ti se vyřádí při aerobiku, břišních tancích, stolním tenisu, na elektro koloběžkách a na koni. Všichni za odměnu dostanou klobouk a pamětní list.

Něco podobného město připraví i o den později pro tělesně postižené. Středa je vyhrazena osmi stovkám nejmenších z mateřských škol. V domě dětí a mládeže na ně čeká třeba slalom na koloběžkách, překážková dráha a další zábavné soutěže.

Staré náměstí se promění ve florbalové hřiště

Následuje dvoudenní školympiáda. Aktivně se jí zúčastní 350 dětí v tričkách zbarvených podle toho, do které ze 6 místních škol chodí.

Nejdříve v pátek projdou městem v průvodu s pochodněmi, aby zapálily centrální oheň na náměstí. Pak se třeba Staré náměstí promění ve florbalové hřiště, Antonínská výsypka v dějiště sloního běhu. Na koupališti Michal se odehrají soutěže v beachvolejbalu a v Husových sadech vyroste pod dohledem Sportovního klubu policie biatlonová střelnice.

V pátek se v centru Sokolova odehraje dobrodružný závod, v němž školní týmy musí prokázat fyzickou odolnost i znalosti.

Školy dostaly pokyn, aby do týmů nevybíraly jen šikovné aktivní sportovce, ale i průměrně zdatné děti. Vítězové nemohou počítat s žádnými zvláštními cenami, o první místo až tolik nepůjde.

Sobota bude patřit čtvrtmaratonu. Navíc v areálu Bohemie na 936 metrů dlouhém oválu si zazávodí rodiče na bruslích i bez nich v tzv. kočárkyádě. Pořadatelé vyhlásí i klasické závody na bruslích v pěti věkových kategoriích. Všichni dostanou čip na měření času.

"Každý den se bude ve městě něco dít. Finančně pomůže i městská policie z peněz určených na prevenci kriminality," řekl radní zodpovědný za městské strážníky Jan Picka.

Chybět nebude doprovodný kulturní program, s moderováním pomůže člen studentského zastupitelstva. Týden v teniskách chce vedení radnice zopakovat i příští rok.

Autor:


Nejčtenější

Pavlína, Lenka, Ilona. Zmizely před 30 lety, jejich osud je záhadou

Pohřešují se od srpna 1988. Zleva: Pavlína Braunová, Lenka Mužíková, Ilona...

V srpnu 1988 se ztratily v ČSSR během tří dnů za nejasných okolností tři dívky. Jako první zmizela 6. srpna u Strakonic...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Opilý řidič vjel na staveniště, nehodu nepřežila spolujezdkyně

Při tragické dopravní nehodě zemřela třiapadesátiletá žena.

Tragická dopravní nehoda se stala v neděli po druhé hodině v noci. Řidič, který sedl za volant pod vlivem alkoholu,...

Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Ryby dusí tropická vedra, rybáři jim proto musejí důkladně čeřit vodu

Student vodňanské rybářské školy Vladimír Kolář kontroluje aerátory na Ptačím...

Tropické teploty ohrožují chovné rybníky v celém Karlovarském kraji. Dlouhotrvající sucho a nestandardně vysoké teploty...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Z kraje zmizí další telefonní budky. Zůstanou tam, kde je špatný signál

Telefonní budka na chebské pěší zóně v centru města zůstane.

Dvě desítky telefonních automatů zmizí do konce letošního roku z Karlovarského kraje. Společnost O2, která budky...

Najdete na iDNES.cz