Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pořadatel karlovarských trhů čachroval s účtenkami, stěžují si stánkaři

  12:05aktualizováno  12:05
Nespokojení trhovci si hodlají na lednovém zasedání karlovarských zastupitelů stěžovat na prosincové vánoční trhy. Stánkaři tvrdí, že za zajištění tržního místa zaplatili organizátorovi trhů peníze, ale žádnou účtenku od něj nedostali.

Někteří stánkaři si stěžují, že za prodejní místo na karlovarských adventních trzích zaplatili více, než bylo uvedeno na účetním dokladu. (Ilustrační snímek) | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Když si doklad horko těžko vydobyli, tak na něm bylo téměř o polovinu méně korun, než ve skutečnosti zaplatili. Organizátor trhů Vladimír Suchan tahle tvrzení považuje za lež.

V poslední den vánočních trhů bylo v okolí hlavní pošty a na třídě T. G. M. rušno. Prodejci se shlukli do jednoho hloučku a bouřili se proti organizátorovi trhů Vladimíru Suchanovi z Agentury Vlny.

"Tři roky jsem si neřekla o účet. Moje účetní mně za to vynadala. Prý musím mít potvrzení, že je vše zdarma, anebo účetní doklad. Takže jsem si o něj poprvé řekla. A když jsem papír dostala, tak byl jen na 4 800 korun. Ve skutečnosti jsem ale zaplatila 12 tisíc. Prý tady jinak příště nebudu moci prodávat," řekla Dagmar Meiznerová z Karlových Varů, která v pronajatém stánku nabízela rybí maso.

Podnikatelka dodala, že ji urazilo, když slyšela Vladimíra Suchana říkat, že když trhovci nevydělají peníze, tak ať sem nechodí.

"Tvrzení o penězích je hloupost. Na částku, kterou mně někdo zaplatí, je vystavená faktura. Jestli ji paní Meiznerová vzala, to nevím, protože jsem vše nechával na stole kolegovi," uvedl Vladimír Suchan.

Na stranu Meiznerové se ale přidali i další prodejci. "Já jsem dával za dva stánky celkem 24 tisíc korun. Ale přitom v Radničních listech bylo napsáno, že je to zadarmo. Místo dokladu mně pan Suchan jen podal ruku," tvrdil prodejce Václav Ruml ze Staré Paky.

To samé uvedla Petra Kočková s tím, že za dva dřevěné stánky zaplatila rovněž 24 tisíc a žádné potvrzení přitom nedostala. "Paní Kočková s panem Rumlem měli účtenky připravené. Je jejich problém, že si je nevyzvedli, všechny příjmy mám v účetnictví," sdělil Vladimír Suchan.

Problémy budou řešit zastupitelé

Původně chtěli prodejci poslat stížnost na magistrát, protože trhy byly městské.

"Samozřejmě stížnost prověříme, vyžádáme si veškeré podklady jak od správce tržiště, tak od autorů stížnosti. Další postup se bude odvíjet od skutečností zjištěných při prověřování," uvedl mluvčí magistrátu Jan Kopál.

Jenže ze stížnosti prozatím sešlo. "Ženské z trhů se toto pondělí dohodly, že o problémech raději řeknou všem zastupitelům. Je to nejlepší místo, kde vše prezentovat. Budou tam i vedoucí odborů," uvedl opoziční zastupitel za O co jim jde?! Jaroslav Fujdiar. Spolu s kolegou Otmarem Homolkou totiž byl na vánočních trzích a slyšel, jak si rozčilení prodejci vyměňují své zkušenosti.Nejčtenější

Pavlína, Lenka, Ilona. Zmizely před 30 lety, jejich osud je záhadou

Pohřešují se od srpna 1988. Zleva: Pavlína Braunová, Lenka Mužíková, Ilona...

V srpnu 1988 se ztratily v ČSSR během tří dnů za nejasných okolností tři dívky. Jako první zmizela 6. srpna u Strakonic...

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...

Opilý řidič vjel na staveniště, nehodu nepřežila spolujezdkyně

Při tragické dopravní nehodě zemřela třiapadesátiletá žena.

Tragická dopravní nehoda se stala v neděli po druhé hodině v noci. Řidič, který sedl za volant pod vlivem alkoholu,...

Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Další z rubriky

Lesníci obnoví Perninské rašeliniště, unikátní oblast otevřou i lidem

Perninské rašeliniště.

Udržet v krajině vodu a vrátit do ní typickou vegetaci i živočichy. Takový je záměr státní organizace Lesy České...

Autobusy FlixBus na trase z Prahy nově zajíždějí až do Sokolova a Chebu

Rivalové na karlovarském terminálu, autobusy společností FlixBus a RegioJet.

Nově až do Sokolova a Chebu zajíždějí od konce minulého týdne autobusy společnosti FlixBus na trase z hlavního města....

Dvojice kradla v obchodě, přistižená žena bila člena ostrahy pěstí

Ilustrační snímek

Karlovarští kriminalisté obvinili muže a ženu, kteří společně kradli v jednom z obchodů. Když je přistihla ostraha,...

Najdete na iDNES.cz