Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na stodesítku mezi Vary a Ostrovem si řidiči ještě nějaký čas počkají

  8:55aktualizováno  8:55
Už letos měli motoristé mezi Karlovými Vary a Ostrovem jezdit zvýšenou rychlostí 110 kilometrů v hodině. Zatím to ale vypadá, že si na ni budou muset počkat minimálně do příštího roku. Proti jsou podle náměstka hejtmana Jakuba Pánika dopravní policisté.

Rychlostní silnice I/13 mezi Karlovými Vary a Ostrovem. | foto: Martin Stolař, MAFRA

„S Ředitelstvím silnic a dálnic jsme za jedno v tom, že by se s minimálními úpravami mohla rychlost zvýšit už dnes. Ale policie už tento názor nesdílí,“ konstatoval Pánik.

Je to kvůli několika kritickým místům tohoto úseku, kde připojovací či odbočovací pruhy nesplňují náležitosti nutné pro zvýšení rychlosti. Taková jsou mezi Ostrovem a Karlovými Vary tři, u obou čerpacích stanic a u odbočky na Bor.

„U čerpací stanice ve směru na Ostrov velké problémy nejsou. U Ostrova to tak jednoduché nebude. Problém je v tom, že v těsném sousedství čerpací stanice je penzion. A pokud bychom chtěli rozšířit odbočovací pruh, museli bychom vstoupit do jednání s jeho majitelem,“ konstatoval Jiří Baloun, vedoucí provozního úseku Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Karlovy Vary.

Řešení těchto dvou kritických bodů je ovšem zatím ve fázi studie. „A v té takové detaily neřešíme. Přijdou na řadu při pozdějších krocích,“ naznačil Baloun.

V případě odbočky u Boru je ŘSD o notný kus dál. Situaci zde začali řešit ještě v době, kdy se o možném zvýšení rychlosti ještě nemluvilo.

Projektová dokumentace má být do konce listopadu

„Jsme ve fázi územního rozhodnutí a je zadána projektová dokumentace. Do konce roku nás čeká ještě takzvaná malá EIA. Jakmile se všechny tyto kroky podaří dotáhnout do konce, přijde na řadu dokumentace pro stavební povolení,“ popsal vývoj Baloun.

Kdy ovšem stavební úpravy začnou, nedokáže říct. „To jsou věci, které se nedají vyřešit ze dne na den. Vše ale běží tak jak má,“ doplnil vedoucí provozního úseku.

V současné době se všechny zainteresované strany snaží vyřešit otázku, jak zvýšit v tomto úseku rychlost za současného stavu.

„Bez omezení rychlosti v kritických místech by se to určitě neobešlo. Rozhodnutí ovšem není na nás,“ dodal Baloun.

Do konce listopadu má ŘSD předložit projektovou dokumentaci pro přeznačení silnice mezi Karlovými Vary a Ostrovem na silnici pro motorová vozidla. Teprve na jejím základě padne konečné rozhodnutí.

„Jednání o tom běží dál. Vymýšlí se ale kolem toho tolik věcí, že je možné, že do konce roku sto desítka schválená nebude,“ řekl Jakub Pánik.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Z kraje zmizí další telefonní budky. Zůstanou tam, kde je špatný signál

Telefonní budka na chebské pěší zóně v centru města zůstane.

Dvě desítky telefonních automatů zmizí do konce letošního roku z Karlovarského kraje. Společnost O2, která budky...

Autobusy FlixBus na trase z Prahy nově zajíždějí až do Sokolova a Chebu

Rivalové na karlovarském terminálu, autobusy společností FlixBus a RegioJet.

Nově až do Sokolova a Chebu zajíždějí od konce minulého týdne autobusy společnosti FlixBus na trase z hlavního města....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností
MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností

Těhotenská maska na břicho, sádrový odlitek nebo ujetý halloweenský obleček... Trendy se nevyhýbají ani těhotným ženám. Připravte se, bude to šílená jízda!

Najdete na iDNES.cz