Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Studenti v Sokolově dostanou novou školu, stropy má jak včelí plástve

  7:45aktualizováno  7:45
Na architektonicky zajímavou budovu se mohou těšit studenti Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově. Nová sedmipatrová stavba za více než 380 milionů se otevře na konci srpna. Podívejte se, jaké přepychové prostředí na devět stovek žáků čeká.

Hejtman Josef Novotný (vlevo) a ředitel ISŠTE v Sokolově Pavel Janus při kontrolním dnu na stavbě nové budovy sledují architektonický návrh s mnohoúhelníky. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Budova bude výjimečná kvůli konstrukci skeletu, nepravidelným tvarům ochozů, skleněnému stropu vestibulu ve tvaru včelí plástve, ale i díky zeleni v interiéru.

"Tvrdím, že i prostředí žáky vychovává. Architekt si tady pohrál s barvami a rozehrál je tak, aby se studenti cítili dobře. I ze záchodků a umýváren udělal nevšední diskusní prostor," nastínil ředitel školy Pavel Janus při úterním kontrolním dni na stavbě.

Fotogalerie

Nová budova má sloužit k výuce všeobecných předmětů - matematiky, češtiny, jazyků a ekonomiky. Přesune se sem i administrativa školy. Navíc vzniká obrovská tělocvična, ještě větší než sousední sportovní hala, která střední škole také patří.

Studenti budou mít k dispozici dvoupatrovou knihovnu, centrální šatny a bufet. Stavbaři tu už pokládají dřevěné podlahy a montují osvětlení.

Pavel Janus očekává, že díky novému prostředí a moderní výuce se podaří přilákat více zájemců o studium. Zájem o technické obory v posledních letech totiž klesá.

Škola může podle hejtmana Josefa Novotného měnit obory tak, aby reagovala na poptávku zaměstnavatelů a žáků. "K tomu je ale třeba vytvořit průmyslovou zónu, která přinese nová pracovní místa v lehké a střední výrobě," podotkl.
 
Stavební ruch tu utichne na konci dubna. "Za dva měsíce tu budou k vidění vybavené interiéry, nábytek. Stavba je unikátní díky systému skeletu. O jiné takové v Česku nevím," poznamenal Josef Bartyzal z dodavatelské firmy ISSO Sokolov. Náklady na provoz školy nemají být vyšší, než dosud.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Kraj rozhodne o osudu uměleckoprůmyslové školy ještě letos

Budova Střední uměleckoprůmyslové školy Karlovy Vary je v havarijním stavu.

Do konce letošního roku by chtělo vedení kraje rozhodnout o tom, co dál s budovou uměleckoprůmyslové školy v Karlových...

Na Karlovarsku se převrátila cisterna s fekáliemi, vylily se na silnici

U Hroznětína se převrátila cisterna převážející fekálie.

Cisterna převážející fekálie z chovu zvířat se ve čtvrtek odpoledne převrátila u Hroznětína na Karlovarsku. Hasiči...

Policie v kraji shání přes sto lidí, láká je na náborový příspěvek

Ilustrační snímek

Přijď a staň se policistou na zkoušku. Tak krajská policie láká zájemce na přijímací testy nanečisto. Novým posilám...

Najdete na iDNES.cz