Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Studenti napsali vysvědčení náměstkovi pro školství Sloupovi. Neprospěl

  14:21aktualizováno  14:21
Studentská iniciativa "Nechceme politruka pohraničníků za radního pro školství" vystavila Václavu Sloupovi vysvědčení. Komunistický náměstek karlovarského hejtmana moc dobře nedopadl. Podle studentů neprospěl. Pokus o reparát mu nedoporučili, místo toho se má nad sebou zamyslet.

Hejtmanův komunistický náměstek pro školství Václav Sloup od studentů jedničky nedostal. Iniciativa za jeho odvolání jej oznámkovala z chování i vztahu k občanské společnosti. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Zástupci studentské iniciativy odnesou vysvědčení odpoledne do podatelny krajského úřadu. Doručí ho Václavu Sloupovi i hejtmanovi Josefu Novotnému z ČSSD.

"Na kraj se vydáme kolem patnácté hodiny. Vysvědčení ukážeme také hejtmanovi, aby viděl, jak pana náměstka hodnotíme," řekl zástupce studentů Filip Harzer.

Vysvědčení, které vystavili náměstkovi Václavu Sloupovi členové studentské

Vysvědčení, které vystavili náměstkovi Václavu Sloupovi členové studentské iniciativy.

Iniciativa se rozhodla krajského radního pro školství nejen oznámkovat, ale připojila také slovní hodnocení. Z chování dostal Václav Sloup trojku, a to kvůli záznamům v jeho osobním spisu z archivu ministerstva obrany. Stojí v něm, že dal coby mladý voják podnět ke zcizení poloviny vepře na jatkách v Chebu a několika beden na zeleninu.

Lépe u studentů Václav Sloup nedopadl ani v jednotlivých předmětech. Pětku dostal z Dějin 20. století, Morálky, Odbornosti, Komunikace s veřejností, Vztahu k občanské společnosti i volitelného předmětu Mezinárodní vztahy.

"Zcela u nás propadl v moderní historii, při níž je sice velmi kreativní a svými takřka fantaskními a absurdními prezentacemi dějin může snad i pobavit, ovšem jeho neznalost a neschopnost přijmout prostá fakta je spíše k pláči," prohlásili členové iniciativy. 

Podobný výkon podle studentů předvedl i v etické výchově. "Svérázným způsobem jednou větou zpochybnil a urazil oběti čtyřiceti let československé nedemokracie," tvrdí studenti.

Studenti nezapomněli ani rozhovor o ostraze hranic

Náměstkovi hejtmana neodpustili ani rozhovor pro Radiožurnál, kde mluvil o střežení českých hranic (více čtěte zde). "V dnes už proslulém rozhovoru zapracoval na zlepšení vztahů se sousedním Saskem a Bavorskem a jako správný diplomat, pohraničník a bojovník za svobodu navrhl znovu postavit železnou oponu," zdůvodnili nedostatečnou studenti.

Jen o málo lepší známkou opatřili náměstkovo vysvědčení v předmětu Aktivita na jednání zastupitelstva, ze kterého dostal čtyři minus. Podle iniciativy byla jeho aktivita prachbídná a k probírané "látce" se na zastupitelstvu prakticky nevyjadřoval. A to i přesto, že ho k tomu vyzývali opoziční zastupitelé i veřejnost.

"Domníváme se, že pan náměstek trpí vážnými komunikačními problémy," zhodnotili studenti. Vadí jim, že úporně tajil svou koncepci školství, v níž počítá se zrušením pěti středních škol v kraji. Obsah materiálu zpočátku znali jen vybraní úředníci, před dvěma týdny jej proti podpisu dostalo devět radních (více čtěte zde).

Školská koncepce unikla předčasně

"Koncepci jsme zatím neprojednávali. Její zveřejnění bylo předčasné. Nejprve jsme ji chtěli projednat se starosty, řediteli škol a tak dále," konstatoval hejtman Novotný.

Ten byl v pondělí společně s Václavem Sloupem na jednání Asociace krajů v Uherském Hradišti, proto se s vysvědčením od studentů seznámí oba nejdřív v úterý ráno.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Vedro umí i prospět, v Karlovarském kraji po letech ubývá klíšťat

Ilustrační snímek

Populace klíšťat v Karlovarském kraji poprvé po deseti letech klesá. Může za to mimořádně teplé a suché počasí. Přesto...

Bývalý likvidátor Horký dostal za tunelování „byťáku“ dvouletou podmínku

Petr Horký u karlovarského okresního soudu.

Dvouletou podmínkou potrestal karlovarský okresní soud bývalého likvidátora státního Podniku bytového hospodářství...

Najdete na iDNES.cz