Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podnikatel pomlouval starostku, u soudu za to dostal podmínku

  19:22aktualizováno  19:22
Odvolací soud potrestal písemné osočování starostky Horního Slavkova na Sokolovsku Jany Vildumetzové. Podnikatel Ladislav Janoušek dostal deset měsíců s podmíněným odkladem na 30 měsíců.

Ladislav Janoušek dostal u soudu podmínku za osočování dnes už bývalé starostky Horního Slavkova. | foto: Martin Stolař, MAFRA

"Soud dospěl k tomu, že obžalovaný starostku nepravdivě a nekonkrétně obviňoval od roku 2011. Cílem bylo její poškození v zaměstnání a snížení vážnosti u občanů. Nic na trestu nemění skutečnost, že se tak nedělo veřejně, ale žádostmi a udáními," zdůvodnil pravomocný rozsudek Krajského soudu v Plzni soudce Eduard Wipplinger.

U soudu také zaznělo, že se musí vzít v úvahu i předchozí stalking, tedy nebezpečné pronásledování.

"Stalking byl v tom smyslu, že jsem se na něco ptal padesátkrát paní Vildumetzové a ona z toho udělala stalking. Já beru vše jako nespravedlnost a politický protest," řekl Janoušek reportérovi MF DNES po vynesení rozsudku.

Je to pro mne konečně satisfakce, říká starostka

Jana Vildumeztová u soudu v úterý nebyla, ale o potrestání Ladislava Janouška ví.

"Odsouzení je pro mne konečně satisfakce. Jen mne na tom mrzí, že to je za pomluvu a ničení cizí věcí nápisem Vildumetzová = mafie. Měl ale dostat trest za stalking. Podle mého názoru by se měl jít léčit," myslí si starostka Jana Vildumetzová.

Zatím nedokáže říci, jestli podmíněný trest celou situaci do budoucna vyřeší, protože je podle ní Ladislav Janoušek ve druhé fázi stalkingu: chce aby vše psychicky nezvládla a něco si udělala.

Radnici bombarduje dalšími žádostmi

V době, která uplynula do vynesení pravomocného rozsudku, Ladislav Janoušek nezahálel. Podal pět žádostí. Mimo jiné upozornil radní, "že je na Janu Vildumetzovou podáno několik trestních oznámení, a proto nemá dostávat žádné odměny".

Podnikatel, který má ve Slavkově obchod a zároveň řídí těžké důlní stroje v těžařské firmě, se nejdříve do Jany Vildumetzové zamiloval a posílal jí desítky zvláštních esemesek.

Když ho odmítla, začal ji všemožně stíhat. Soud ho ale obžaloby z nového trestného činu nebezpečného pronásledování zprostil (více čtěte zde).

Podnikatel pak začal slavkovskou radnici bombardovat desítkami žádostí o informace. Mnohé se týkaly přímo Jany Vildumetzové, maskoval je zájmem o město (více čtěte zde).

Touha po pomstě vyvrcholila loni před krajskými volbami, kdy Janoušek na stěnu viaduktu u hlavní silnice napsal devět metrů dlouhý nápis Vildumetzová = mafie. Byl ale přistižen, odsouzen k podmíněnému trestu a verdikt nedávno potvrdil i Krajský soud v Plzni (více čtěte zde).

Autoři: ,


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Po koupání v Kolovském rybníku mají děti vyrážku, mohou za to paraziti

Ilustrační snímek

V Kolovském rybníku nedaleko Karlových Varů se podle všeho rozmnožily cerkárie a způsobily svědivou vyrážku asi deseti...

V Karlovarském kraji jsou z programu Restart zatím spíše zklamaní

Vizualizace podoby zkušebního polygonu BMW, který vznikne na Velké...

Na pokračování vládního programu Restart určeného na pomoc takzvaně strukturálně postiženým regionům se připravuje...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Najdete na iDNES.cz