Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Smetanovým sadům dávají stánkaři z vánočních trhů pořádně zabrat

  12:20aktualizováno  12:20
Nové místo vánočních trhů v krajském městě opět vzbuzuje rozpaky. Vyhlášené Smetanovy sady před Alžbětinými lázněmi totiž připomínají rallyovou dráhu, kterou svými vozy rozjezdili prodejci ze stánků.

Smetanovy sady připomínají spíš tankodrom, než pěstěný trávník. | foto: Petr Toman, MF DNES

„Úplně jsme s novým umístěním trhů nesouhlasili, podle nás to není ten ideální prostor. Bohužel, v Karlových Varech není jiné místo na pořádání této akce. Už nyní vidíme, jak park dostal zabrat,“ povzdechl si ředitel Správy lázeňských parků Miroslav Kučera.

Sady, které se veřejnosti poprvé otevřely v roce 1906, nyní využívají prodejci k zásobování svých stánků, a to i přes zákaz. „Víme o tomto problému. Nejprve jsme se s nimi zkoušeli domluvit. Poté jsme se ale po domluvě s městskou policií museli uchýlit k udělením několika pokut. Určitě na to budeme dávat pozor,“ prohlásil za KV City centrum, které trhy organizuje, jednatel Lukáš Červený.

Škody na parku zjistí odborníci až po konci trhů a definitivní částku na případnou revitalizaci přinese až jaro. „Musíme shrabat i kamínky, které jsme museli navézt na cesty ve Smetanových sadech. Kdyby se nám dostaly do sekaček, byl by to malér. Mohly by i někoho zranit,“ řekl Kučera.

Další otázkou bude, zda se nepoškodil závlahový systém Smetanových sadů, to by cenu oprav zvýšilo. „Esteticky je trh hezký, ale park nesnese podobné zacházení. Jak jsem však říkal, jiné místo ve městě není, uvidíme, jaké škody to přinese,“ dodal Kučera.

Městská společnost KV City centrum spravuje vánoční trhy několik posledních let, před nimi měl vše na starosti Vladimír Suchan. „Karlovy Vary nemají náměstí. Nápad na přesun trhů do Smetanových sadů není nový, byl tu už před šesti lety. Už tenkrát se mi to nelíbilo, lidé budou chodit po blátě, kšefty pro prodejce nebudou nic moc. Podle mého byla - a je - nejlepší varianta na třídě T. G. Masaryka. Bohužel, po neshodách s vedením města naše spolupráce skončila. Trhům nesvědčí ani to, že se s jejich lokalitou rok co rok hýbe,“ uvedl Suchan.

Podle jednatele KV City centrum je ale letošní rok zatím na dobré cestě. „Minimálně esteticky je mimořádně povedený. Dostávám pozitivní zpětné ohlasy jak na kulturní program, tak i na výzdobu. Vánoční trhy navíc potrvají až do 7. ledna, takže věřím, že budou spokojeni i samotní prodejci,“ dodal Červený.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů do zastupitelstev jednotlivých obcí dle okresů pro Karlovarský kraj:

Volby do senátu

V Karlovarském kraji letos probíhají volby do Senátu PČR v obvodu 2 - Sokolov. Kandidují: Miroslav Balatka, Jiří Korbel, Petr Nimrichter, Renata Oulehlová, Jan Picka, Stanislav Pochman, Jan Teplík, Eva Valjentová a Josef Zickler.Nejčtenější

KVÍZ: Rozkrájím se pro váš hlas, voliči! Poznáte kandidáty podle hesla?

Ilustrační snímek

Přes dvě stě kandidátek a kandidátů chce obsadit pouhých 27 křesel v českém Senátu. Dalo by se očekávat, že při...

K porodu otec nechtěl, nakonec u něj byl. V autě a na autobusové zastávce

Veronika Říhová a její syn Maximilián Justich, který se narodil v autě cestou...

Na autobusové zastávce u Jesenice rodila třicetiletá Veronika Říhová z Plané. Se svým třetím dítětem totiž nestihla...Naučit děti číst a psát je rok od roku těžší, říká ředitelka školy

Miloslava Hartmannová, ředitelka Základní školy speciální a praktické v Chebu,...

Už sedm desítek let působí v sousedství kostela sv. Mikuláše tak trochu jiná škola. Její název se v průběhu let měnil,...

Mladá řidička se u Chebu čelně srazila s kamionem, na místě zemřela

Řidička se chtěla vyhnout stojícímu vozu a přejela do protisměru. Tam se...

Mladá řidička zahynula při čelní srážce s kamionem u Jesenické přehrady nedaleko Chebu. Tragická dopravní nehoda na...

Vyšší plat donutí i vzdělané lidi natáhnout montérky a zmizet za hranice

Ilustrační snímek

Především vyšší mzda, na kterou dosáhnou zaměstnanci v sousední zemi, a blízkost hranic. Ale také zadluženost Čechů a...

Další z rubriky

Počasí se umoudřilo, houbaři mohou nachystat výstavu i s ochutnávkou

Chebský mykolog Jiří Pošmura.

Houbové pečenáče ze sírovce, houbový salát, houbová pomazánka na tousty, nádivka z hub a samozřejmě houby na kyselo...

Vary by měly podle slibů politiků aquapark, byty pro mladé i levné jízdné

Pohled na lázeňské území Karlových Varů s dominantou hotelu Imperial.

Jak by se žilo v Karlových Varech, pokud by politici splnili své předvolební sliby? MF DNES posbírala originální a také...

Mladá řidička se u Chebu čelně srazila s kamionem, na místě zemřela

Řidička se chtěla vyhnout stojícímu vozu a přejela do protisměru. Tam se...

Mladá řidička zahynula při čelní srážce s kamionem u Jesenické přehrady nedaleko Chebu. Tragická dopravní nehoda na...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na iDNES.cz