Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Smetanovým sadům dávají stánkaři z vánočních trhů pořádně zabrat

  12:20aktualizováno  12:20
Nové místo vánočních trhů v krajském městě opět vzbuzuje rozpaky. Vyhlášené Smetanovy sady před Alžbětinými lázněmi totiž připomínají rallyovou dráhu, kterou svými vozy rozjezdili prodejci ze stánků.

Smetanovy sady připomínají spíš tankodrom, než pěstěný trávník. | foto: Petr Toman, MF DNES

„Úplně jsme s novým umístěním trhů nesouhlasili, podle nás to není ten ideální prostor. Bohužel, v Karlových Varech není jiné místo na pořádání této akce. Už nyní vidíme, jak park dostal zabrat,“ povzdechl si ředitel Správy lázeňských parků Miroslav Kučera.

Sady, které se veřejnosti poprvé otevřely v roce 1906, nyní využívají prodejci k zásobování svých stánků, a to i přes zákaz. „Víme o tomto problému. Nejprve jsme se s nimi zkoušeli domluvit. Poté jsme se ale po domluvě s městskou policií museli uchýlit k udělením několika pokut. Určitě na to budeme dávat pozor,“ prohlásil za KV City centrum, které trhy organizuje, jednatel Lukáš Červený.

Škody na parku zjistí odborníci až po konci trhů a definitivní částku na případnou revitalizaci přinese až jaro. „Musíme shrabat i kamínky, které jsme museli navézt na cesty ve Smetanových sadech. Kdyby se nám dostaly do sekaček, byl by to malér. Mohly by i někoho zranit,“ řekl Kučera.

Další otázkou bude, zda se nepoškodil závlahový systém Smetanových sadů, to by cenu oprav zvýšilo. „Esteticky je trh hezký, ale park nesnese podobné zacházení. Jak jsem však říkal, jiné místo ve městě není, uvidíme, jaké škody to přinese,“ dodal Kučera.

Městská společnost KV City centrum spravuje vánoční trhy několik posledních let, před nimi měl vše na starosti Vladimír Suchan. „Karlovy Vary nemají náměstí. Nápad na přesun trhů do Smetanových sadů není nový, byl tu už před šesti lety. Už tenkrát se mi to nelíbilo, lidé budou chodit po blátě, kšefty pro prodejce nebudou nic moc. Podle mého byla - a je - nejlepší varianta na třídě T. G. Masaryka. Bohužel, po neshodách s vedením města naše spolupráce skončila. Trhům nesvědčí ani to, že se s jejich lokalitou rok co rok hýbe,“ uvedl Suchan.

Podle jednatele KV City centrum je ale letošní rok zatím na dobré cestě. „Minimálně esteticky je mimořádně povedený. Dostávám pozitivní zpětné ohlasy jak na kulturní program, tak i na výzdobu. Vánoční trhy navíc potrvají až do 7. ledna, takže věřím, že budou spokojeni i samotní prodejci,“ dodal Červený.

Autor:


Nejčtenější

O české a slovenské tituly cyklistů. Se Saganem i Kulhavým, bez Sáblíkové

Zablácený, udýchaný, ale nejrychlejší. Peter Sagan bezprostředně po úspěšném...

Také mistři světa ze tří různých cyklistických odvětví se utkají na trati elitního závodu mužů při společném...

Lidé pomohli Jakubovi, teď on na oplátku pomůže dvěma děvčátkům

Jakub Radechovský potřeboval speciální přístroj, který by mu usnadnil chůzi....

Před lety Jakubu Radechovskému z Karlovarska obrátila fatální autonehoda život naruby. V době, kdy potřeboval pomoc, se...Do Varů míří Terry Gilliam a hrdina z věznice Shawshank Tim Robbins

Festival nad řekou - Terry Gilliam

Herec a režisér Tim Robbins, jenž má Oscara za vedlejší roli v Tajemné řece, a Anna Paquinová, nositelka stejné ceny za...

Řidička upozornila policii na přetížený náklaďák, vezl dvě tuny navíc

Kontrolní vážení potvrdilo, že je náklaďák značně přetížený.

Na malý náklaďák naložený tak, že se sotva ploužil, upozornila policii řidička na dálnici D6 v Karlovarském kraji....

Vrchní soud snížil o čtyři roky výjimečný trest za brutální vraždu

Jiří Rigó před pražským vrchním soudem.

Vrchní soud v Praze zmírnil na 21 let vězení trest šestadvacetiletému Jiřímu Rigó, který před rokem v Sokolově surově...

Další z rubriky

Řidička upozornila policii na přetížený náklaďák, vezl dvě tuny navíc

Kontrolní vážení potvrdilo, že je náklaďák značně přetížený.

Na malý náklaďák naložený tak, že se sotva ploužil, upozornila policii řidička na dálnici D6 v Karlovarském kraji....

VIDEO: Mariánskolázeňský park miniatur ozdobí model hrusického kostela

Kostelík z Hrusic v mariánskolázeňském miniaturparku Boheminium.

V mariánskolázeňském parku miniatur Boheminium se chystají představit veřejnosti další model české památky. Tentokrát...

Nebe nad Sokolovem po roce opět ozářila přehlídka ohňostrojů

Soutěž ohňostrojů Hurá prázdniny se konala v sobotu v Sokolově, pohled přes...

„Ta modrobílá byla nádherná!“ nebo jen obdivné „áááách!“ a „jůůůůů!“ zaznívalo v sobotu večer v Sokolově. Po roce tu...

Najdete na iDNES.cz