Karlovarští hokejisté se radují po třetí brance v Pardubicích.

Karlovarští hokejisté se radují po třetí brance v Pardubicích. | foto: ČTK

Tři branky Karlovým Varům nestačily. Vítězství zachránily nájezdy

• 0
Hokejisté Karlových Varů zvítězili v 16. kole extraligy na ledě Pardubic 4:3 po samostatných nájezdech.O výhře západočechů, kteří v průběhu třetí třetiny ztratili vedení 3:0, rozhodl v šesté sérii nájezdů Martin Zaťovič.

"Zápas měl dvě poloviny. V té první jsme byli lepší my a vedli 3:0, bohužel jsme udělali zbytečnou chybu na konci druhé části, kdy jsme se naprosto zbytečně dostali do oslabení. Domácí pak po nástupu do třetí třetiny dali snižující branku, čímž se posadili na koně a pak jsme byli rádi, že jsme s vypětím všech sil uhájili bod, i když jsme ještě 16 vteřin před koncem měli tři. Tlak Pardubic byl ale takový, že jsme jej ustát ani nemohli. Ze zápasu, i když nakonec vezeme dva body, máme rozporuplné pocity," řekl po utkání Martin Pešout, karlovarský asistent trenéra.

Hosté se na východě Čech radovali ve vzájemných kláních již pošesté za sebou - naposledy dokázali hráči z města perníku vyhrát doma proti dnešnímu soupeři v říjnu 2008.

"Špatně jsme do utkání vstoupili a hned v úvodu inkasovali. Z naší strany byla první třetina špatná, od poloviny zápasu jsme se začali zvedat a ve třetí třetině jsme promíchali sestavu do tří pětek. Jak jsme odehráli třetí třetinu, tak se hraje o body, ale takhle musíme hrát celých 60 minut. Doufám, že to přeneseme do dalšího zápasu," přeje si pardubický trenér Pavel Hynek, který stál před nedávnem také na karlovarské střídačce.

Pardubičtí, kteří postrádali zraněného Somíka a nemocného Zohornu, nezačali vůbec dobře. Už ve čtvrté minutě se hosté radovali, když ránu Gawryletze od modré čáry tečoval před gólmanem Růžičkou Skuhravý a hosté vedli. Domácí se snažili rychle odpovědět, ale jejich minimu šancí chybělo lepší zakončení.

Hosté už v úvodním dějství naznačili, že by rádi prodloužili úspěšnou sérii na pardubickém ledě, a jejich větší důraz v útočném pásmu přinesl ovoce v podobě druhé branky. Tu vstřelil v 15. minutě Dej. Pardubičtí nevyužili v této třetině dvě přesilovky a při té druhé si dokonce vysloužili pískot hlediště.

Druhou část otevřel neúspěšným únikem Nosek, jehož akci na čáře zmařil Růžička. Pro domácí to bylo varování, a tak se do soupeře pustili s velkou vervou, ovšem nadále bez koncovky. Ve 25.minutě neproměnil sólový nájezd na Salfického Koukal a pak přišla série pardubických vyloučení. Načal ji Rákos, jehož po půlminutě následoval na čtyři minuty Píša a hosté hráli minutu a půl pět na tři. Ve 27. minutě využil početní výhodu Kumstát.

Pak si šel k Píšovi přisednout Benák, ale v tomto případě už se domácí ubránili. Kumstát mohl zvýšit vedení Energie ve 37. minutě, ale jeho únik pardubický gólman zlikvidoval.

Na začátku třetí třetiny se konečně dočkali i domácí, když přesilovku zužitkoval Kousal. Krátce poté nastřelili domácí tyčku a dostali výhodu dvojnásobné přesilovky po vyloučeních Gründlinga a Gawryletze. Kontaktní gól z ní však nevytěžili.
Drtivému tlaku Pardubic hosté čelili jen s obtížemi a mnohdy i dávkou štěstí, pár skvělých zákroků vytáhl i expardubický gólman Salfický v brankovišti Energie.

V 53. minutě konečně dopravili východočeši kotouč za Salfického záda, ale gól Buchteleho musel potvrdit až videorozhodčí. Utkání, které se zdálo po 40minutách rozhodnuté, rázem dostalo mnohem dramatičtější náboj. Velkou zásluhu na tom měla čtvrtá pardubická řada mladíků, s níž si hosté často nevěděli rady. V 59. minutě dal domácím příležitost k vyrovnání svým vyloučením Dej. Při power play 16 sekund před koncem základní hrací doby smazal vedení hostů Starý a poslal duel do prodloužení.

V něm se ani přes drtivý tlak domácích nerozhodlo, a tak vítěze určily až samostatné nájezdy. V šesté sérii po předchozích úspěšných exekucích domácího Kousala a hostujícího Skuhravého rozhodl o výhře hostů Zaťovič.

Energii čeká další extraligové utkání ve středu v Liberci, na domácí led se vrátí v pátečním derby proti Plzni.