Triatlet Kubíček obhájil v Přední Výtoni český titul

9:52aktualizováno  9:52
Týden zbývá do startu Xterra Krušnoman Klíny 2014 jako dalšího dílu domácího seriálu a dosavadní forma domácích triatletů z Krušných hor slibuje znovu zajímavou podívanou. Jan Kubíček obhájil loňské prvenství na Xterra Ostrov, odkud se letos přesunul boj o domácí titul na jih Čech a také v Přední Výtoni nenašel karlovarský triatlet konkurenta a stal se tak znovu mistrem republiky a zároveň vítězem Evropského poháru.

Jan Kubíček | foto: Václav Šlauf, MAFRA

„Tentokrát to ale nebylo tak jednoznačné,“ říká Kubíček. U lipenské přehrady se sešla evropská špička a řada soupeřů byla dokonce ze světové špičky. „Pro mě to bylo dobré v plavání, kde jsem si mohl zaplavat se špičkovými plavci,“ pochvaloval si Kubíček.

V depu naskočil na kolo a na prvním kopci dorazil plaveckou špičku, na desátém kilometru pak i Jima Thijse, který byl velkým favoritem celého závodu. Stejný kopec se pak Kubíček snažil využít k trháku. „Nechtělo se mi jet s někým. Ale ta trať, typická kořenovka, tady tomu moc nenahrávala,“ vysvětloval Kubíček, proč se do depa před závěrečným běžeckým úsekem vrátil v několikačlenné skupině.

„Tentokrát to nebylo tak jednoznačné. Jirka Klíma mě přinutil, abych pořádně zabral.“

Jan Kubíček, mistr republiky

Závod rozhodl až v běhu - jeho nejsilnější disciplíně, kde tomu poměrně náročný profil nahrával. Při prvním kole si Kubíček říkal, jestli na kole nevyplýtval až příliš sil. To když jej doběhl Jiří Klíma.

„Naštěstí se u mě dlouho neohřál, chytil jsem asi druhý dech,“ usmíval se svému trháku. „Honzu jsem sice doběhl, ale hned jsem poznal, že na něj výkonnostně nemám. Je to zkušený závodník a je trochu jinde,“ vysvětloval Klíma, proč se nakonec rozhodl raději si pohlídat druhé místo před nakonec třetím Václavem Holubem. „Jirka mě ale přinutil k tomu, abych pořádně zabral,“ přiznal Kubíček.

Na Lipně se vytáhli také terénní triatlonisté karlovarského X-teamu BaNo, kteří se umístili na stupních vítězů předtím na domácí trati v Ostrově a další medaili získali i teď na mistrovství republiky v Přední Výtoni.

X-team BaNo Karlovy Vary

Nejvíc radosti udělal klubu v kategorii masters Pavel Santo. Ten přivezl ze Sardinie stříbrnou medaili a suverénně zvítězil jak v Ostrově, tak na Mistrovství ČR.

Úspěšně mu zatím sekunduje Tomáš Eberl, kterého o medaili na Sardinii připravila diskutabilní diskvalifikace z 2. místa za špatně upevněné startovní číslo. V elitní kategorii byl v Ostrově šestý a z domácího šampionátu si přivezl bronzovou medaili.

Na stupně vítězů vystoupili i Jaromír Kubín a lyžařský olympionik ze Soči Petr Novák.

„Sezona je rozjetá skvěle v evropské tour a věříme, že klukům forma vydrží i na blížících se světových pohárech,“ připomíná předseda klubu Jan Novák blížící se boj o splnění nominačních kritérií pro start na Mistrovství světa na Havaji.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Volejbalista Karlovarska Marek Zmrhal (zády) s míčem na síti v utkání proti...
Chceme na Kladně urvat body, říká smečař Zmrhal z Karlovarska

Kladno a Karlovarsko se staly nejlepšími celky loňského ročníku národního volejbalového poháru, dnes se střetnou v extralize. Oba týmy nasbíraly v dosavadních...  celý článek

Karlovarský útočník Martin Kohout (u puku) v utkání proti Třebíči.
Ve Vsetíně hokejově vyrostl, v dresu Karlových Varů řídil jeho zkázu

Vsetínský rodák, který celkem pečlivě sledoval, jak se mateřskému celku daří návrat do vyšších hokejových pater. Martin Kohout si ve středu střihnul druhou...  celý článek

Fanoušci hokejistů Českých Budějovic oslavují.
Hokejisty Karlových Varů v Českých Budějovicích vychytal Gába

Hlavními postavami trháku 11. kola v Českých Budějovicích o čelo WSM ligy bylo přes šest tisícovek bouřících diváků a také domácí gólman Gába, který vychytal...  celý článek