Zaměstnanci karlovarské Becherovky ukazují osobní kartičky s mottem Když řídím, tak nepiju.

Zaměstnanci karlovarské Becherovky ukazují osobní kartičky s mottem Když řídím, tak nepiju. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

V karlovarské Becherovce se na jeden den zastavily stáčecí linky

  • 0
Poprvé ve 204 let dlouhé historii výroby známého likéru Becherovka v Karlových Varech se na den zastavila stáčecí linka. Zaměstnanci si navlékli trička "Když řídím, tak nepiju" a podpořili nulovou toleranci alkoholu za volantem.

"Ani na závěr druhé světové války Becherovka nepřerušila výrobu," tvrdí výrobní ředitel Vladimír Darebník.

Místo práce u plnících linek čekala v pondělí na devětapadesát pracovníků karlovarské Becherovky rozsáhlá přednáška o vlivu alkoholu na řízení vozidla. Poté všichni lidé podepsali manifest "Když piju, tak neřídím."

Někteří pamětníci vzpomínají, že volně přístupný likér Becherovka byl v dobách socialismu pro zaměstnance firmy velkým lákadlem, kterému při práci mnozí neodolali.

"Kdysi to bylo volnější, teď si ale lidi váží práce a dostali rozum. Pijáky  mezi sebou nemáme," uvedla Marcela Hlaváčková, která pracuje v Becherovce třicet let.

Na rozdíl od jiných pracovišť o zaměstnancích Becherovky platí, že nepijí, když pracují. Výjimkou jsou členové degustační komise.

"Na vrátnici máme umístěný vysoce citlivý detektor alkoholu v dechu. Za čtyři roky, co jsem v Becherovce, jsme při namátkových kontrolách nikoho nepřistihli," vysvětlil Vladimír Darebník.