Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Nejdku nechtějí riskovat další otravu hokejistů, stadion je zavřený

  17:06aktualizováno  17:06
Zimní stadion v Nejdku na Karlovarsku zůstává od 3. ledna uzavřený a zřejmě se na tom ještě nějaký čas nic nezmění. Hygienici totiž definitivně prokázali, že za otravu několika hráčů během povánočního utkání ostrovských Rebelů s Baníkem Sokolov mohou zplodiny z rolby.

Zimní stadion v Nejdku. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Nevolno se udělalo zhruba desítce hráčů z obou celků, které nastoupily 28. prosince na nejdeckou ledovou plochu (čtěte zde). Případem se okamžitě začali zabývat hygienici a výsledky kontroly už poslali starostovi Nejdku Vladimíru Bendovi. Nyní čekají na jeho reakci, pak uvažují o jednání s městem.

"Pan starosta udělal dobrý tah, když nechal stadion dočasně zavřít. Nyní čekáme, jak se k situaci postaví. Město má ze zákona právo samo nabídnout, jakým způsobem se zhostí nápravy," říká vedoucí odboru krajské hygieny Kateřina Jáglová.

Nejdecký krytý stadion však podle ní není jediným, který se s podobnými potížemi setkal. "Vždy záleží na tom, jaký typ rolby si provozovatel stadionu zvolí," vysvětluje.

Podle hygieniků by jedním z řešení bylo zajistit na stadionu fungující vzduchotechniku. Výměna vzduchu v hale byla podle jejich závěrů během zápasu nastavena tak, že se zplodiny odvětrávaly pouze během úprav ledové plochy. Na stadionu je totiž problém s kondenzací vody na jeho konstrukcích. Aby návštěvníkům voda nekapala na hlavu a nerozpouštěla led, po úpravách rolbou se odsávání vzduchu zastavilo.

"To je ale záležitostí odborníků, projektantů, kterou my nemůžeme nijak ovlivnit," říká Kateřina Jáglová. O pokutě pro město hygienici se starostou nejednali, zatím je podle nich předčasné o takové věci mluvit.

Řešením je nová rolba. Stát bude tři miliony

Vedení Nejdku se kvůli problému se svým zimním stadionem dotazovalo ve městech po celé republice. Odpověď, jak nepříjemnosti vyřešit, dostalo třeba v Náchodě.

"Zvěstují nám, že kvůli stejným problémů prováděli velmi drahá měření, dokonce zaplatili hygienické stanici pokutu, investovali do vzduchotechniky a nakonec jim pomohl až nákup nové rolby, protože všechno ostatní bylo neúčinné," říká starosta Vladimír Benda s tím, že věc vyřeší pravděpodobně stejně.

Za novou, tentokrát elektrickou rolbu, zaplatí město tři miliony korun. Starosta nyní vyjednává o jejím dodání, což může trvat týdny. Teprve pak chce stadion otevřít.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...

Zloději nakradli ve skladu kovy za čtvrt milionu, odevzdali je do sběrny

Ilustrační snímek

Kovy za čtvrt milionu korun nakradla v chebském skladu čtveřice zlodějů. Muži lup vynášeli postupně a hned jej...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Najdete na iDNES.cz