Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

První tři herny v Sokolově se chytily do pasti. Budou muset zavřít

  10:03aktualizováno  10:03
Se svou budoucností hazardují některé herny v Sokolově. Kontrola všech třiceti zdejších barů s automaty ukázala, že až 90 procent z nich nesplnilo požadavky radnice na zavedení kamer a odstranění veškeré reklamy viditelné z ulice.

Sokolovští strážníci a zástupci radnice ve čtvrtek vyrazili na kontrolu do heren na území města. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Všichni majitelé nebo nájemci lokálů přitom s podmínkami souhlasili, když před čtyřmi měsíci s městem podepsali deklaraci.

Provozovatelům heren, kteří brali slib daný radnici na lehkou váhu, teď běží termíny, během nichž mohou závady odstranit a ještě se zachránit.

Už tři herny ale svou lhůtu a šanci propásly. Pokud vedení města necouvne, tak zastupitelstvo tyto podniky 30. ledna zruší. Vyškrtne je ze seznamu adres, na kterých jsou hrací automaty povoleny.

"Už teď mohu říct, že minimálně tři herny skončí. Laťku jsme nastavili vysoko a neustupujeme. Část provozovatelů si z nás dělá legraci, takže k omezení hazardu ve městě dojde," konstatoval místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček.

Prověrku v lokálech má na starosti městská policie. Ta tento týden zahájila druhé kolo kontrol. Podle velitele strážníků Petra Kubise se většina podnikatelů snaží závady odstranit. Dva ale bez omluvy zmeškali lhůtu, ve které měli dodat záznamy z kamer. Ty slouží jako důkaz, že se dění uvnitř nahrává.

"Třetí neodstranil reklamy, nenamontoval kamery a nemá nahrávací zařízení," zmínil Kubis. Podle informací MF DNES jde o hernu u nádraží.

"Nechceme, aby z ulice byl viditelný jakýkoliv náznak, že se uvnitř provozuje hazard. Udělali jsme si vlastní a ještě přísnější pravidla, než jaká obsahuje deklarace," uvedl místostarosta Sedláček.

Někde zřejmě automaty fungují načerno

Sokolovské herny řídí většinou Vietnamci. Obvykle pouze sloupli z výkladních skříní nápisy herna či casino. Třeba doupě s automaty na Starém náměstí přejmenovali na Bar Las Vegas.

Záznamy z kamer mají posloužit úředníkům, pokud budou mít podezření, že peníze do automatů házejí lidé, kteří pobírají sociální dávky.

Řada lokálů má po rozsáhlé razii z minulého týdne potíže i s živnostenským úřadem. Kvůli nesrovnalostem jim udělil pokuty. Navíc se zdá, že někde fungují automaty načerno.

"V některých restauracích nejsou přihlášené. Takže je se stavebním úřadem začneme počítat," nadhodil další plány Kubis.

Herny jsou v Sokolově povoleny na šestatřiceti adresách s více než třemi sty automaty. V provozu jich je asi třicet. Do dvou z nich se strážníci ještě na kontrolu nedostali, vždy narazili na zamčené dveře.

Z hazardu do městské pokladny plyne ročně zhruba 20 milionů korun, což místní politici považují za nezanedbatelný příjem. Zavřením heren by se příjem snížil a vznikl by problém, z čeho pak dotovat sociální služby, sport a kulturu. Tedy například bazén, knihovnu, hornickou pouť.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Kraj rozhodne o osudu uměleckoprůmyslové školy ještě letos

Budova Střední uměleckoprůmyslové školy Karlovy Vary je v havarijním stavu.

Do konce letošního roku by chtělo vedení kraje rozhodnout o tom, co dál s budovou uměleckoprůmyslové školy v Karlových...

Někteří ptáci vymizeli, jiní si k nám našli cestu, říká znalec ptačí říše

Dětmar Jäger patří mezi přední ornitology v Karlovarském kraji. Sleduje...

Dlouholetý ornitolog, bývalý pedagog a uznávaný znalec ptačí říše Dětmar Jäger by si mohl v klidu užívat zaslouženého...

Domov pro seniory v Chebské Dragounské ulici může znovu přijímat klienty

Ilustrační snímek

Karlovarský kraj dočasně zrušil zastavené přijímání klientů do domova pro seniory v chebské Dragounské ulici. Ten se od...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz