Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ředitel festivalového Thermalu začal propouštět. Končí 20 zaměstnanců

  8:31aktualizováno  8:31
Vedení karlovarského lázeňského hotelu Thermal propouští pro nadbytečnost. Zaměstnanci se obávají, že hotel bez personálu brzy zkrachuje. Podle generálního ředitele Rudolfa Mašaty ale čeká Thermal skvělá budoucnost.

Pověřený generální ředitel Rudolf Mašata tvrdí, že do tří let získá Thermal titul nejlepšího hotelu v kraji. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Mezi zhruba dvacítkou lidí ze dvou stovek zaměstnanců státem vlastněného hotelu Thermal musel odejít jako první vedoucí stravovacího úseku. Na seznamu zaměstnanců, kteří dostali výpověď pro nadbytečnost, je i hotelová kalkulantka Dana Dvořáková, která pracuje jen na poloviční úvazek.

„Ještě nedávno mne z osobního oddělení plácali po ramenou, jak vše zvládám. Pak ale nastoupil pověřený generální ředitel Rudolf Mašata a jsem na černé listině. Musím odejít pro nadbytečnost,“ řekla Dana Dvořáková.

Upozornila i na další odchody. V nekrytém bazénu pro veřejnost, který je součástí hotelového provozu, dostalo výpověď pět zaměstnanců - plavčíci a pokladní. Bazén se totiž na zimu zavírá. Jeho obsluha má odstupné, takže budou mít zajištěnou výplatu až do ledna. „A na jaře, až se bazén otevře, se plavčíci a pokladní naberou. Jenže ti původní už nebudou čekat,“ myslí si zaměstnanci.

V Thermalu pracuje číšník Tomáš Maruščák, který má praxi v oboru dvacet let. Zůstal bez půlročních prémií, které měl s ostatními zaměstnanci už schválené propuštěným vedoucím stravovacího provozu. Prémie byly za filmový festival a zvládnutí provozu při rekonstrukci restaurace a kuchyně. Generální ředitel ale prémie stopnul.

Také Maruščáka čeká odchod. „Pan Mašata vede hotel hodně špatně,“ myslí si. Část personálu je přesvědčená, že současná situace spěje k devastaci fungujícího hotelu, který je každoročně srdcem mezinárodního filmového festivalu.

Thermal má šanci být nejlepším hotelem v kraji, věří ředitel

Pověřený generální ředitel Rudolf Mašata vůbec nesdílí názory některých podřízených, že „po krachu“ Thermalu, způsobeném nedostatkem zaměstnanců, stoupne ve Varech nezaměstnanost. Mimo jiné odmítá tvrzení, že zbytečně komanduje podřízené, kteří jej kritizují.

„Do dvou až tří let má Thermal obrovskou šanci stát se nejlepším hotelem v celém kraji. Ale vyžaduje to štábní kulturu a disciplínu,“ představil svoji vizi Mašata. Nechce, aby dále platilo, co ve Varech slýchá - když tě nikde nevezmou, běž do Thermalu.

Propouštění v Thermalu začalo po analýze nákladů a výnosů, kdy se zjistilo, že „některé pozice jsou nadbytečné“. Šéf personalistů Marcel Man sdělil, že propuštění pracovníků bazénu mělo čistě ekonomické důvody.

„Bazén se zavírá na půl roku, takže se pro jeho zaměstnance v pracovním poměru na dobu neurčitou musela hledat náhradní práce. Nyní dostali odstupné a další pracovní poměry budou jen na dobu určitou bez odstupného,“ řekl Man.

Hledá se nový ředitel. Stačí mu výuční list

Rudolf Mašata je prozatímní generální ředitel do doby, než ministerstvo financí vyhodnotí výsledky dvoukolového řízení na šéfa Thermalu. Uzávěrka přihlášek je 25. října.

Do konkurzu se mohou hlásit i lidé, kteří mají jen výuční list, maturita není podmínkou. Podle některých zaměstnanců je dvoukolové výběrové řízení ušito na míru dočasně jmenovanému řediteli Rudolfu Mašatovi (více čtěte zde).Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Muž onanoval na nádraží, přestal až na výzvu policejní hlídky

Ilustrační snímek

Cestující na mariánskolázeňském nádraží pohoršoval muž, který se ukájel na veřejnosti. S onanováním přestal, teprve...

Do práce s dítětem? Přibývá zaměstnavatelů, kteří zajistí hlídání

Ilustrační snímek

Stále více rodičů si může dovolit chodit do práce s dítětem. Na hlídání jejich ratolestí láká stále více zaměstnavatelů...

Někteří ptáci vymizeli, jiní si k nám našli cestu, říká znalec ptačí říše

Dětmar Jäger patří mezi přední ornitology v Karlovarském kraji. Sleduje...

Dlouholetý ornitolog, bývalý pedagog a uznávaný znalec ptačí říše Dětmar Jäger by si mohl v klidu užívat zaslouženého...

Najdete na iDNES.cz