Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vánoční odměny si užijí hlavně těžaři, zdravotníci dostanou balíčky

  8:52aktualizováno  8:52
Finanční prémie, poukázky, ale třeba také věcné dárky. I takovými benefity odměňují ke konci roku významní zaměstnavatelé v Karlovarském kraji své lidi. Ke štědrým společnostem patří tradičně Sokolovská uhelná, která je největší firmou v regionu.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Její zaměstnanci letos dostali třinácté i čtrnácté platy. V průměru dosáhly 30 tisíc korun. „Třináctý plat jsme brali v červnu. Byla to záloha na splnění hospodářských výsledků. Čtrnáctý plat jsme brali v listopadu,“ uvedl Jan Smolka, druhý místopředseda dozorčí rady společnosti.

Třináctý plat činil v průměru deset tisíc korun, čtrnáctý pak dvacet tisíc na zaměstnance. Finanční výhody ale nepatří mezi jediné benefity Sokolovské uhelné.

„Celý rok máme krytý sociálním fondem, který je součástí kolektivní smlouvy. Benefity máme rozdělené dopodrobna a jsou to příspěvky na rekreace, zdravotní pomůcky a nesmíme zapomenout ani na celoroční práci s našimi seniory, kteří bývali zaměstnanci Sokolovské uhelné,“ řekl Jan Smolka.

Společnost momentálně stojí před podpisem kolektivní smlouvy, který se uskuteční v pondělí. Její návrh opět počítá s penězi pro sociální fond.

Přilepšení pro své lidi chystá i druhý největší zaměstnavatel regionu, kterým je firma Witte Automotive.

„Zaměstnancům budou i letos vypláceny roční odměny, a to do výše plánu, na úrovni roku 2016,“ uvedla mluvčí společnosti Michaela Matuchová.

Zaměstnanci dostanou odměny v prosinci s listopadovou výplatou. Vedení firmy o nich rozhodlo na základě překročení plánovaných obratů.

Místo třináctého platu vitamínový balíček

Alespoň malé poděkování chystá pro některé své zaměstnance Karlovarská krajská nemocnice. Ta s ohledem na hospodářský výsledek třináctý plat ani vánoční prémie nevyplácí.

„Pouze zaměstnancům z nízkopříjmové skupiny chceme dát jako určitou formu poděkování vitamínové balíčky,“ uvedl mluvčí Vladislav Podracký.

Na vánoční přilepšení pro své zaměstnance myslela i sklárna Moser, které pro ně přichystala hned několik benefitů, včetně těch finančních. Kromě nich jde ještě například o poukázky.

„Ty sice nejsou klasickým platidlem, ale lze za ně pořídit zboží. Naši zaměstnanci dostávají věcné dary,“ přiblížil personální ředitel Ondřej Hlaváček. Vedení sklárny těmito dary zpříjemnilo Mikuláše, zaměstnance ale obdaruje ještě i před svátky.

„Směřovali jsem to celé na advent, aby si je lidé užili ještě před Vánoci,“ naznačil Ondřej Hlaváček.

Ředitel krajské hospodářské komory Stanislav Kříž v těchto dnech zpracovává data o tom, jak se společnostem v regionu dařilo. Týkat se budou údajů za rok 2016 a výsledky by chtěl mít do konce roku.

„Obecně ale můžu říci, že ekonomika a hospodářství rostly, firmám se dařilo. Jediný problém je, že nejsou lidé, takže se někteří zaměstnanci dovážejí,“ uvedl s tím, že se nejedná o šťastné a dlouhodobé řešení.Nejčtenější

Důl Svornost nabízí výlet k pramenům vody, která napršela v době mamutů

Jáchymovský důl Svornost, exkurze na 12. patře, 500 metrů pod zemí. Průvodce...

Pětkrát zazvonit v těžní kleci a začíná pouť do hlubin země i minulosti. Cesta do pětisetmetrové hloubky, kde se...

VIDEO: Pivo či dvě k plavbě patří, shodnou se vodáci. Kontrolou prošli

Policejní kontrola ve vodáckém tábořišti na Ohři.

Většina táborníků ještě dospávala, když se dopoledne v kempu Hubertus objevila hlídka ostrovských policistů. Jedním z...Porvali se psi i jejich majitelky. Seniorka utrpěla otřes mozku

Ilustrační snímek

Z ublížení na zdraví a výtržnictví obvinili policisté agresorku, která na Sokolovsku při venčení svého psa zaútočila na...

Voda byla v pořádku. Příčina nevolnosti lidí na festivalu je dál nejasná

Potíže postihly lidi u několika stánků, je mezi nimi i Becher Bar u hotelu...

Hygienici ani po týdnu nezjistili, proč čtyři desítky zaměstnanců stánků v těsném sousedství hotelu Thermal postihly v...

Neznámý vandal opět zaútočil na stromy, navrtal je a polil naftou

Poškozený javor u obchodního domu

Stromy v okolí Dolní Kamenné ulice v Karlových Varech soustavně ničí už delší dobu neznámý vandal. Kmeny navrtává a do...

Další z rubriky

Kolabujícího řidiče zachránilo, že se vřítil na policejní parkoviště

Služebna Policie ČR

Muže v Karlových Varech, kterého za volantem přemohla nevolnost, zachránilo, že se s autem vřítil na parkoviště před...

Zastupitel slíbené sportoviště nepostavil, prodej pozemku prověří policie

V roce 2007 se loketský zastupitel Patrik Stangar zavázal, že na pozemku, který...

Prodejem městského pozemku loketskému zastupiteli se bude zabývat policie. Padlo kvůli němu trestní oznámení. Místo,...

Chebský hrad se otřásá v základech. Rány z děl budou hřmít celý víkend

Hradní slavnosti v Chebu k výročí začátku i konce Třicetileté války.

Ohlušující salvy z děl a mušket vítají návštěvníky hradu v Chebu. O víkendu 14. - 15. července se osazenstvo vrací v...

Najdete na iDNES.cz