Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vánoční odměny si užijí hlavně těžaři, zdravotníci dostanou balíčky

  8:52aktualizováno  8:52
Finanční prémie, poukázky, ale třeba také věcné dárky. I takovými benefity odměňují ke konci roku významní zaměstnavatelé v Karlovarském kraji své lidi. Ke štědrým společnostem patří tradičně Sokolovská uhelná, která je největší firmou v regionu.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Její zaměstnanci letos dostali třinácté i čtrnácté platy. V průměru dosáhly 30 tisíc korun. „Třináctý plat jsme brali v červnu. Byla to záloha na splnění hospodářských výsledků. Čtrnáctý plat jsme brali v listopadu,“ uvedl Jan Smolka, druhý místopředseda dozorčí rady společnosti.

Třináctý plat činil v průměru deset tisíc korun, čtrnáctý pak dvacet tisíc na zaměstnance. Finanční výhody ale nepatří mezi jediné benefity Sokolovské uhelné.

„Celý rok máme krytý sociálním fondem, který je součástí kolektivní smlouvy. Benefity máme rozdělené dopodrobna a jsou to příspěvky na rekreace, zdravotní pomůcky a nesmíme zapomenout ani na celoroční práci s našimi seniory, kteří bývali zaměstnanci Sokolovské uhelné,“ řekl Jan Smolka.

Společnost momentálně stojí před podpisem kolektivní smlouvy, který se uskuteční v pondělí. Její návrh opět počítá s penězi pro sociální fond.

Přilepšení pro své lidi chystá i druhý největší zaměstnavatel regionu, kterým je firma Witte Automotive.

„Zaměstnancům budou i letos vypláceny roční odměny, a to do výše plánu, na úrovni roku 2016,“ uvedla mluvčí společnosti Michaela Matuchová.

Zaměstnanci dostanou odměny v prosinci s listopadovou výplatou. Vedení firmy o nich rozhodlo na základě překročení plánovaných obratů.

Místo třináctého platu vitamínový balíček

Alespoň malé poděkování chystá pro některé své zaměstnance Karlovarská krajská nemocnice. Ta s ohledem na hospodářský výsledek třináctý plat ani vánoční prémie nevyplácí.

„Pouze zaměstnancům z nízkopříjmové skupiny chceme dát jako určitou formu poděkování vitamínové balíčky,“ uvedl mluvčí Vladislav Podracký.

Na vánoční přilepšení pro své zaměstnance myslela i sklárna Moser, které pro ně přichystala hned několik benefitů, včetně těch finančních. Kromě nich jde ještě například o poukázky.

„Ty sice nejsou klasickým platidlem, ale lze za ně pořídit zboží. Naši zaměstnanci dostávají věcné dary,“ přiblížil personální ředitel Ondřej Hlaváček. Vedení sklárny těmito dary zpříjemnilo Mikuláše, zaměstnance ale obdaruje ještě i před svátky.

„Směřovali jsem to celé na advent, aby si je lidé užili ještě před Vánoci,“ naznačil Ondřej Hlaváček.

Ředitel krajské hospodářské komory Stanislav Kříž v těchto dnech zpracovává data o tom, jak se společnostem v regionu dařilo. Týkat se budou údajů za rok 2016 a výsledky by chtěl mít do konce roku.

„Obecně ale můžu říci, že ekonomika a hospodářství rostly, firmám se dařilo. Jediný problém je, že nejsou lidé, takže se někteří zaměstnanci dovážejí,“ uvedl s tím, že se nejedná o šťastné a dlouhodobé řešení.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů do zastupitelstev jednotlivých obcí dle okresů pro Karlovarský kraj:

Volby do senátu

V Karlovarském kraji letos probíhají volby do Senátu PČR v obvodu 2 - Sokolov. Kandidují: Miroslav Balatka, Jiří Korbel, Petr Nimrichter, Renata Oulehlová, Jan Picka, Stanislav Pochman, Jan Teplík, Eva Valjentová a Josef Zickler.Nejčtenější

Taxikář zachránil seniorům úspory, které měl odvézt podvodníkovi

Ilustrační snímek

Zřejmě celoživotní úspory zachránil seniorům na Sokolovsku všímavý taxikář. Toho pro peníze poslal podvodník, který se...

V Krušných horách vznikne obří areál, nabídne třicet kilometrů sjezdovek

Klínovecká sjezdovka Dámská

Obrovské zimní středisko vzniká v Krušných horách. Může za to chystané propojení skiareálu na Klínovci se sousedním...Odsun, JZD a 90. léta dovedly statek ke zkáze. Zachránili ho Dvořákovi

Statek v Salajně v Karlovarském kraji, který pochází z roku 1802, sloužil jako...

Statek v Salajně v Karlovarském kraji, který pochází z roku 1802, sloužil jako zemědělská usedlost k...

Zloděj ukradl škodovku ze sedmdesátých let, hned ho zastavila hlídka

V sobotu se v Křenovicích na Písecku sjely desítky historických vozidel a...

Ze svého lupu se dlouho neradoval zloděj, který na Chebsku ukradl škodovku „stovku“ ze sedmdesátých let minulého...

Motorkář bez nohy, dívka sražená autem. Pomoci může každý, ukazují klipy

Nové klipy o první pomoci od záchranářů

Deset nových spotů přibližujících zásady první pomoci vypustili letos do světa producenti z karlovarské Asociace...

Další z rubriky

Císařské lázně nakročily k vysněné rekonstrukci, sál pro symfoniky bude

Karlovarské Císařské lázně.

O krok blíže k dlouho připravované rekonstrukci jsou Císařské lázně v Karlových Varech. Podle dohody je kraj opraví...

Kouř z požáru skládky na Sokolovsku viděli a cítili i řidiči na D6

Požár skládky komunálního odpadu v Tisové na Sokolovsku.

Požár odpadu zaměstnal od brzkého rána hasiče na Sokolovsku. Kouř viděli i cítili řidiči z nedaleké dálnice D6. S ohněm...

Policie letos zadržela 130 migrantů, výrazně méně než před třemi lety

Během kontrolní akce na Chebsku zaměřené na odhalování nelegální migrace...

Jen asi 130 migrantů, kteří přecházeli přes české území, zadržela policie od začátku letošního roku. Oproti roku 2015,...

Najdete na iDNES.cz