Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vánoční odměny si užijí hlavně těžaři, zdravotníci dostanou balíčky

  8:52aktualizováno  8:52
Finanční prémie, poukázky, ale třeba také věcné dárky. I takovými benefity odměňují ke konci roku významní zaměstnavatelé v Karlovarském kraji své lidi. Ke štědrým společnostem patří tradičně Sokolovská uhelná, která je největší firmou v regionu.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Její zaměstnanci letos dostali třinácté i čtrnácté platy. V průměru dosáhly 30 tisíc korun. „Třináctý plat jsme brali v červnu. Byla to záloha na splnění hospodářských výsledků. Čtrnáctý plat jsme brali v listopadu,“ uvedl Jan Smolka, druhý místopředseda dozorčí rady společnosti.

Třináctý plat činil v průměru deset tisíc korun, čtrnáctý pak dvacet tisíc na zaměstnance. Finanční výhody ale nepatří mezi jediné benefity Sokolovské uhelné.

„Celý rok máme krytý sociálním fondem, který je součástí kolektivní smlouvy. Benefity máme rozdělené dopodrobna a jsou to příspěvky na rekreace, zdravotní pomůcky a nesmíme zapomenout ani na celoroční práci s našimi seniory, kteří bývali zaměstnanci Sokolovské uhelné,“ řekl Jan Smolka.

Společnost momentálně stojí před podpisem kolektivní smlouvy, který se uskuteční v pondělí. Její návrh opět počítá s penězi pro sociální fond.

Přilepšení pro své lidi chystá i druhý největší zaměstnavatel regionu, kterým je firma Witte Automotive.

„Zaměstnancům budou i letos vypláceny roční odměny, a to do výše plánu, na úrovni roku 2016,“ uvedla mluvčí společnosti Michaela Matuchová.

Zaměstnanci dostanou odměny v prosinci s listopadovou výplatou. Vedení firmy o nich rozhodlo na základě překročení plánovaných obratů.

Místo třináctého platu vitamínový balíček

Alespoň malé poděkování chystá pro některé své zaměstnance Karlovarská krajská nemocnice. Ta s ohledem na hospodářský výsledek třináctý plat ani vánoční prémie nevyplácí.

„Pouze zaměstnancům z nízkopříjmové skupiny chceme dát jako určitou formu poděkování vitamínové balíčky,“ uvedl mluvčí Vladislav Podracký.

Na vánoční přilepšení pro své zaměstnance myslela i sklárna Moser, které pro ně přichystala hned několik benefitů, včetně těch finančních. Kromě nich jde ještě například o poukázky.

„Ty sice nejsou klasickým platidlem, ale lze za ně pořídit zboží. Naši zaměstnanci dostávají věcné dary,“ přiblížil personální ředitel Ondřej Hlaváček. Vedení sklárny těmito dary zpříjemnilo Mikuláše, zaměstnance ale obdaruje ještě i před svátky.

„Směřovali jsem to celé na advent, aby si je lidé užili ještě před Vánoci,“ naznačil Ondřej Hlaváček.

Ředitel krajské hospodářské komory Stanislav Kříž v těchto dnech zpracovává data o tom, jak se společnostem v regionu dařilo. Týkat se budou údajů za rok 2016 a výsledky by chtěl mít do konce roku.

„Obecně ale můžu říci, že ekonomika a hospodářství rostly, firmám se dařilo. Jediný problém je, že nejsou lidé, takže se někteří zaměstnanci dovážejí,“ uvedl s tím, že se nejedná o šťastné a dlouhodobé řešení.
Nejčtenější

První liga: Budějovice těsně zdolaly Litoměřice, Vary uspěly ve Frýdku

Budějovičtí hokejisté slaví gól.

Největší aspiranti na postup do extraligy ve 40. kole první hokejové ligy uspěli. Vedoucí České Budějovice měly na...

O replice Vřídelní kolonády rozhodovalo málo voličů, referendum neplatí

Vřídelní kolonáda - reprodukce z kalendáře ´Karlovy Vary v minulosti aneb zbytečně zbořené stavební skvosty vřídelního města´ pro rok 2011.

Historicky první referendum v Karlových Varech týkající se podoby Vřídelní kolonády je neplatné. Hlasovat o obnově...Jsem v lese a zraněná, nemůžu chodit, volala žena policistům

Ilustrační foto.

Policisté na Chebsku pátrali v lese po ženě, která se na procházce se psem zranila a nemohla chodit. Nevěděla ani, kde...

Prameny mají už jen jednoho věřitele, zbavily se státního závazku

Obec Prameny na Chebsku tíží kvůli neúspěšnému projektu na stáčírnu minerální...

Zadlužená obec Prameny, kde se před nedávnem konaly mimořádné volby, má už jen jediného věřitele. Těsně před volbami se...

Kultura ve Varech je, jen o ni není zájem, říká provozovatel klubu

David Rudolf z karlovarského klubu Crux.

Karlovarský klub Crux, netradiční prostor spojující hudební klub s lezeckou stěnou a dětským koutkem, již neotevře....

Další z rubriky

VIDEO: Svět kostiček v karlovarském muzeu ukazuje, co vše lze postavit

Lego výstava „Svět kostiček“ v karlovarském muzeu na Nové louce. Na snímku...

Výstava exponátů z pestrobarevných kostiček ze světově proslulé stavebnice, která si získala srdce dětí i dospělých na...

Útoků na úřední osoby přibývá, posledním napadeným je strážník z Varů

(ilustrační snímek)

Další napadení úřední osoby řeší po úterním večeru policisté. Obětí násilníka se tentokrát stal strážník karlovarské...

Méně času na zásobování nás diskriminuje, stěžují si podnikatelé z Varů

Centrum Karlových Varů.

Od prvního dne letošního roku platí nové omezení doby vjezdu na pěší zónu karlovarské v ulici T. G. Masaryka. Na...

Najdete na iDNES.cz