Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zlevněte stadion, tak na dvacet milionů, vyzývají karlovarští radní

  9:02aktualizováno  9:02
Město Karlovy Vary se přece jenom pokusí získat atletický stadion AC Start i s jeho pozemky. Původně si zastupitelé začátkem září řekli, že za požadovaných 45 milionů korun do výběrového řízení nepůjdou. Jenže o majetek zkrachovalého sportovního klubu neměl nikdo zájem. Radní doufají, že vyjde levněji.

Trávu v okolí stadionu AC Start Karlovy Vary spásají v létě ovce, ale co tady bude v budoucnu nikdo neví. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Na příští týden má vedení magistrátu naplánovanou v pracovně primátora schůzku s insolvenčním správcem zkrachovalého občanského sdružení AC Start Karlovy Vary Danielem Kaplanem a zástupci věřitelského výboru.

"Nabyvatelem majetku by opravdu mělo být město kvůli charakteru území. Vypsaná cena se nám ale zdá přemrštěná. Je jasné, že ji neurčuje insolvenční správce, ale věřitelský výbor. Proto s ním v pátek v Karlových Varech budeme jednat," řekl primátor Petr Kulhánek.

Na jednání má připravenou strategii. Jak říká, pokud se Karlovým Varům podaří přesvědčit věřitelský výbor, že se ani do dalšího kola výběrového řízení nepřihlásí jediný zájemce, město se pokusí vyjednat jiné podmínky nabytí, než je výběrové řízení.

Město je ochotno dát za stadion 20 milionů

Magistrát je ochotný z městské pokladny zaplatit za celý areál, na němž platí stavební uzávěra, částku 20 milionů korun. "Maximálně," zdůraznil první náměstek primátora Petr Bursík.

Ve skutečnosti by mohly Karlovy Vary zaplatit o 6 milionů korun méně než uvedených 20 milionů. Mají totiž u dlužníka v insolvenci pohledávku ve výši 6 milionů korun za koupi pozemků, které nakonec nezískaly.

"Konkurzní správce nám uplatnění této pohledávky odmítl. Soud ale rozhodl, že to nebylo v pořádku. Tím pádem bychom se měli se svojí pohledávkou dostat do věřitelské skupiny. Hypoteticky máme 6 milionů korun v kapse, takže by stačilo doplatit jen 14 milionů," poznamenal primátor Petr Kulhánek.

Nákup areálu považuje za užitečný pro město kvůli spojení celého území s KV Arenou, bazénovým centrem, atletickým stadionem a plánovanou halou pro míčové sporty a nekrytým plaveckým bazénem.

Do areálu je třeba investovat, upozorňuje radní

Radní Roman Maleček by rád viděl kupní cenu ještě nižší, než je zmíněných 20 milionů korun. Zdůvodňuje to nutnými investicemi do areálu.

Insolvenční správce Daniel Kaplan MF DNES řekl, že představy magistrátu o kupní ceně určitě nejsou reálné.

"Nikdo stoprocentně za 20 milionů areál AC Start neprodá. I kdybych jej za takovou cenu nabídl, objevil by se i další zájemce a přišla by na řadu licitace," předpokládá správce.

Na AC Start vyhlásil Krajský soud v Plzni konkurz v srpnu loňského roku kvůli dluhům. Sportovci si ale založili nové občanské sdružení SC Start a stadion využívají.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Bývalý likvidátor Horký dostal za tunelování „byťáku“ dvouletou podmínku

Petr Horký u karlovarského okresního soudu.

Dvouletou podmínkou potrestal karlovarský okresní soud bývalého likvidátora státního Podniku bytového hospodářství...

Kraj čeká revoluce v dopravě, studenti a senioři ušetří na jízdném

Cestující zaplatí v autobusech v Chebu a Sokolově bankovní kartou.

V Karlovarském kraji začne od 1. září revoluce v dopravě. Studenty a seniory čeká levnější meziměstské cestování. V...

Obyvatelé sepsali petici, bojí se přecházet nepřehlednou silnici

Obyvatele Starého Rybníku trápí nebezpečná a nepřehledná silnice, která obec...

Lidé v obci Starý Rybník na Chebsku volají po větší bezpečnosti. Problémová je zejména nepřehledná komunikace, která...

Najdete na iDNES.cz