Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Karlových Varech sázejí na tradici, další lázně chystají novinky

  7:20aktualizováno  7:20
Lázeňská města v Karlovarském kraji se s dostatečným předstihem chystají na slavnostní zahájení sezony, které proběhne v květnu. Zatímco Karlovy Vary budou sázet na tradici, Františkovy a Mariánské Lázně chtějí zavedený scénář změnit.

Průvod v čele s Karlem IV. je tradičně nejsledovanější akcí slavnostního zahájení lázeňské sezony v Karlových Varech. | foto: Martin Stolař, MAFRA

V Karlových Varech bude 4. až 6. května oslavám vévodit tradiční divácky vděčný průvod Karla IV. Ten vyjde v sobotu ve 14:30 hodin z Goethovy stezky.

Zahájení lázeňské sezony v kraji

Karlovy Vary (4.-6. května)
V pátek se na třídě T. G. Masaryka otevře Staročeský trh s přehlídkou řemesel a nabídkou tradičních českých výrobků a pochutin. Pro veřejnost je připraven koncert Anny K. V sobotu od 14:30 hodin projde městem průvod Karla IV. V ulicích zahraje a zatančí folklorní soubor Dyleň a další umělci. Lázeňské oslavy zakončí galavečer v Grandhotelu Pupp, jehož součástí bude ohňostroj.

Mariánské Lázně (11.-13. května)
Charitativní golfový turnaj pod záštitou starosty se odehraje 11. května. Ve stejný den se koná slavnostní zahajovací koncert Západočeského symfonického orchestru. O den později je na programu slavnostní průvod a mše v kostele Nanebevzetí Panny Marie, žehnání pramenům a otevření lázeňské sezony.

Františkovy Lázně (19. a 20. května)
Město chystá pro návštěvníky překvapení, ale přesný program zatím tají. Počítají tady s tradiční účastí plzeňského biskupa Františka Radkovského, který za minulého režimu několik let působil na zdejší faře.

Jáchymov (26.-27. května)
Městem projde průvod staleté historie, zahraje a zazpívá skupina Rangers. Pro profesionály i amatéry je připraven cyklistický závod. Město chystá fotografickou soutěž s tématem Krušnohoří a lákavý program pro děti.

"Karlova družina zamíří na Mírové náměstí, dále po Staré louce směrem k Tržišti a Lázeňskou ulicí projde na prostranství před Mlýnskou kolonádu," uvedl mluvčí magistrátu Jam Kopál.

Sadovou a Zahradní ulicí pak dorazí do cíle, kterým bude historické ležení ve Smetanových sadech.

V Mariánských Lázních si pro třídenní zahájení sezony vybrali pražskou agenturu Tennis Agens, která loni vyhrála grantové řízení s nabídkou 600 tisíc korun.

"Chtěli jsme tradiční akci oživit a současně získat nové podněty," vysvětlila vedoucí oddělení dotací a cestovního ruchu Jana Palacká.

Hlavní akce jsou naplánované na víkend 12. a 13. května. Detaily slavnostního zahájení lázeňské sezony budou ještě upřesněny, ale oproti loňsku se počítá s větším množstvím sportovních aktivit.

Ve Františkových Lázních začne sezona 19. května. "Vymýšlíme něco nového. Pravděpodobně na koni přijede císař František," naznačil františkolázeňský místostarosta František Šnajdauf.

"Chystáme i další překvapení, ale zatím nemůžu nápady prozradit. Chtěli bychom mít víc zábavy a kultury pro běžné návštěvníky i místní. Jisté je, že letos chceme pořídit více akcí za méně peněz," doplnil místostarosta Františkových Lázní.
 
Dříve podle něj stálo zahájení sezony spoustu peněz, protože akci zajišťovaly agentury. Letos spoléhá radnice na nápaditého ředitele muzea Stanislava Macka, který organizuje otevírání hradu Seeberg.

Jáchymov zahájí lázeňskou sezonu ve dnech 26. a 27. května. Zlatým hřebem bude průvod stoletou historií města (1912-2012).

"Nebude chybět ani cyklistický závod, traťově uzpůsobený profesionálům i svátečním jezdcům. Na závěr je nachystána tradiční pecka - koncert legendárních Rangers," uvedla PR manažerka Lena Kozohorská.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Udeřil jej a vzal do „kravaty“, popsal žalobce zásah policisty proti řidiči

Vladimír Slavotínek (vlevo) u plzeňského okresního soudu.

U Okresního soudu Plzeň-město začalo hlavní líčení s vysoce postaveným policistou Vladimírem Slavotínkem, který je...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Po koupání v Kolovském rybníku mají děti vyrážku, mohou za to paraziti

Ilustrační snímek

V Kolovském rybníku nedaleko Karlových Varů se podle všeho rozmnožily cerkárie a způsobily svědivou vyrážku asi deseti...

Další z rubriky

Nové karlovarské autobusy MHD už budou klimatizované a nabídnou wifi

Tržnice, zastávky městské hromadné dopravy Dopravního podniku Karlovy Vary.

Pouze s klimatizovanými autobusy s pohonem na CNG počítá plán modernizace vozového parku karlovarské městské hromadné...

Věž v Podhradí po staletích nabídne nezapomenutelný výhled na kraj

Podhradí, zřícenina Dolního zámku a zřícenina hradu Neuberg.

Ještě po válce stálo v Podhradí u Aše několik šlechtických sídel a žily zde dva tisíce obyvatel. Pak ale přišly roky,...

Opilý řidič zapadl dvakrát, na auto si bez dovolení půjčil bagr

Místo dopravní nehody, kde řidič zapadl s osobákem a později i s bagrem.

Hned dvakrát zapadl opilý řidič, který nezvládl jízdu na silnici u Bochova na Karlovarsku. Poprvé se svým autem,...

Najdete na iDNES.cz