Momentka z duelu Chodova a Plzně.

Momentka z duelu Chodova a Plzně. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Volejbalistky Chodova se dál perou o postup do první ligy

• 0
Vítězně se s domácí palubovkou letos rozloučil druholigový Chodov. V naprosto rozdílných zápasech se podařilo domácím volejbalistkám BVC WITTE dvakrát zvítězit nad nevyzpytatelným Chomutovem a odčinit tak předchozí prohry s Děčínem.

"Jsou to pro nás po prohrách v Děčíně důležitá vítězství," řekl domácí trenér Jiří Tureček po zápase.

V prvním zápase Chodov od začátku diktoval jeho tempo a kromě prvního setu, kdy se Chomutov držel díky chybám domácích na dostřel, nepovolil hostujícím hráčkám vůbec nic a zápas získal za jedenašedesát minut 3:0. Spokojení diváci se mohli rozejít na sobotní oběd a těšit se na druhý zápas.

Do druhého zápasu nastoupily domácí hráčky s jedinou změnou v sestavě. "Chtěli jsme stoprocentně bodovat a tak jsme příliš nehýbali sestavou, k čemuž mohl svádět průběh prvního zápasu," vysvětloval Tureček. Na místě univerzála Pecháčkovou nahradila Brezinová, to ovšem nebyla zásadní změna.

Největším rozdílem byl totiž drtivý nástup hostí. Chomutovské hráčky nastoupily k druhému zápasu v úplně jiném rozpoložení, než v jakém byly v zápase předchozím. Přidaly na kvalitě servisu a v poli jich najednou bylo plno. Než domácí zjistily, že se už hraje, odcházely po prohře 18:25 na druhou stranu sítě.

Naštěstí si domácí ještě v koncovce setu uvědomily, že se Chomutov dá přehrát a tentokrát si v úvodu sady nenechaly hosty odskočit. Trpělivě otáčely bod po bodu a od stavu 16:15 již byl na hřišti opět jeden tým a Chodov zvítězil 25:17.

V setu následujícím unikal soupeřkám už na začátku setu a vedl postupně 10:6, 16:9, 20:15, aby set nakonec vyhrál 25:20.

Vývojem utkání znovu zamotala čtvrtá sada, ve které Chodov totálně vyhořel na příjmu a Chomutov po výhře 25:16 poslal zápas do tie-breaku. Uklidnění do domácích řad pak vnesla v rozhodujícím setu Krausová.

"Svým servisem natolik znepříjemnila rozehru hostí, že jsme se ujali vedení 6:0, což byl zásadní krok k vítězství v sadě 15:9 a k celkovému vítězství 3:2," řekl Zdeněk Malich, další z trenérů volejbalového Chodova.

K posledním letošním zápasům odjíždějí ženy BVC WITTE 10. prosince na horkou půdu do Plzně, kde budou bojovat o zachování medailových pozic. Kadetky, které měly volno, odehrají svá utkání v sobotu proti dosud neporaženým Kralupům. "Úspěchem by měl být i zisk nějakého setu," ví Malich.