Momentka z duelu Chodova a Plzně.

Momentka z duelu Chodova a Plzně. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Volejbalové kadetky z Chodova i Sokolova dvakrát vyhrály

• 0
Volejbalové kadetky Chodova přivítaly v souboji týmů ze středu tabulky Klatovy. V pětadvacátém a šestadvacátém kole první ligy dvakrát vyhrály 3:0 (20, 22, 17) a 3:2 (-23, 20, -21, 27, 10) a v tabulce jsou na pátém místě. Čtvrtý Baník Sokolov přehrál Kralupy 3:1 (16,24,-18,22) a 3:2 (-15,24,18,-18,12).

Chodov v prvním zápase získal poměrně snadno první set 25:20. V setu druhém zpočátku tahaly domácí hráčky za kratší provaz, prohrávaly 0:3, 1:6, 3:10 a 14:19, pak však přidaly na obrátkách a donutily trenéra hostí k výběru obou timeoutů za stavu 18:21 a 20:21, jenže timeouty jako by více pomáhaly domácím a ty završily obrat v setu na 25:22.

Třetí set byl vyrovnaný jen do poloviny, od stavu 16:19 hosté přidaly již jen bod a domácí set získaly 25:17 a tím i zápas 3:0.

V druhém zápase poslal chodovský trenér Jiří Tureček do hry i hráčky z lavičky, Chodov prohrával 16:19, načež vedl 20:19, jenže v koncovce byly šťastnější hosté a set získaly 25:23.

V druhém setu dokázaly domácí hráčky smazat manko z počátku setu a nakonec udolaly hosty 25:20. Třetí set získaly opět Klatovy, tentokrát 25:21 a ve čtvrtém sahaly dokonce po vítězství v zápase, šťastnějším týmem v detektivní zápletce ale byl Chodov, když set získal 29:27.

V závěrečném setu se již detektivka nekonala a domácí kadetky vyprovodily soupeřky 15:10 a získaly po boji i druhý zápas. Kadetky BVC WITTE Chodov hrají v sobotu v Liberci, chtějí jim vrátit porážky z domácích zápasů.