Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Výběrové řízení na odkup areálu AC Start bude zrušeno. Město nabídlo málo

  15:18aktualizováno  15:18
Karlovým Varům nevyšly plány na odkoupení areálu, který patří zkrachovalému občanskému sdružení AC Start Karlovy Vary. Do výběrového řízení město poslalo obálku s deseti miliony. To ale věřitelé neakceptovali, a tak insolvenční správce výběrové řízení zruší.

Trávu v okolí stadionu AC Start Karlovy Vary spásají v létě ovce, ale co tady bude v budoucnu nikdo neví. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Že lázeňské město ve výběrovém řízení nakonec neuspěje, i když bylo jeho jediným účastníkem, tušil počátkem minulého týdne po návštěvě insolvenčního správce v Praze jednatel městské společnosti KV Arena Roman Maleček.

"Vše vypadá na to, že jejich slavné výběrové řízení bude zrušené. Většina věřitelského výboru se nepřiklonila pro výši naší nabídky. Oficiálně ale není vše potvrzené. Nedostali jsme ani zpátky složenou vratnou zálohu ve výši jednoho milionu korun," uvedl Roman Maleček.

Jedinou obálku s finanční nabídkou 10,5 milionu korun na odkoupení pozemků a nemovitostí v majetku AC Start Karlovy Vary otevřel správce tohoto občanského sdružení v insolvenci Daniel Kaplan koncem dubna. Zájem o majetek, odhadnutý na 45 milionů korun, měla jen KV Arena.

Roman Maleček se ale nevzdává. Požádal likvidátora Daniela Kaplana o svolání schůzky s největšími věřiteli. Ti mají u vedení AC Start v čele s nepravomocně odsouzeným jednatelem Vítem Hořejšem pohledávky za 45 milionů. V této částce jsou i dvě nesplacené půjčky na nákup pozemků celkem za 37 milionů korun.

"Zkusím věřitele přesvědčit, aby si nemysleli, že když přijde po podzimních komunálních volbách na radnici nová politická garnitura, tak sáhne hlouběji do kasy a přihodí nějaké peníze," oznámil Maleček.

Insolvenční správce Daniel Kaplan MF DNES potvrdil, že výběrové řízení bude zrušeno. "Důvodem je neakceptovatelná cena. Majetek budu průběžně dál nabízet. Zatím byla dvě výběrová řízení, je možné i další kolo. V současnosti ale nemohu říci kdy," řekl Kaplan.

"Počkáme, s čím přijdou"

Primátor města Petr Kulhánek vysvětlil, že Karlovy Vary přišly s nabídkou 10,5 milionu korun, aby zjistily, jak se zachovají věřitelé a jestli se do výběrového řízení přihlásí i někdo další.

"Pokud věřitelé vyhodnotili sumu 10,5 milionu korun jako neakceptovatelnou, tak počkáme, s čím přijdou. Třeba bude další kolo výběrového řízení s minimální nabídkovou cenou," uvedl primátor. Osobně si myslí, že za současného stavu nemá areál vyšší cenu než nabídnutých deset milionů korun, i když věřitelé mají větší pohledávky.

Karlovy Vary o stadion AC Start a přilehlé pozemky usilují. V sousedství totiž stojí KV Arena, příští rok tam bude stát hala pro míčové sporty a Centrum zdraví a bezpečí. O kus dál slouží lidem areál v meandru řeky Ohře. Lehkoatletický komplex AC Start tak zapadá do koncepce sportovního centra pro veřejnost i tréninkové kempy různých sportovních klubů.

Jak vyplývá z nenovějšího výpisu na insolvenčním rejstříku, město Karlovy Vary není jediným zájemcem o areál AC Start. O odkup nemovitosti z majetkové podstaty dlužníka projevil zájem předseda představenstva karlovarské společnosti Bussines Money Radek Handlíř. Nabízí sumu 11 011 000 korun.

Radek Handlíř byl ve výboru občanského sdružení AC Start, který si dělal nárok na jeho milionové majetky až do vyhlášení insolvenčního řízení.

Členové dalšího výboru v čele s exnáměstkyní primátora Monikou Makkiehovou, Lukmanem Lukmanovem a dalšími lidmi stojí před soudem. Podle obžaloby způsobili na cizím majetku větší škodu a podváděli. Trestní senát bude opět projednávat jejich vinu či nevinu 29. května.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Sokolov dá do nových parkovacích míst na sídlišti miliony korun

Sokolovsko, 4.5.2012, město Sokolov sídliště Michal a jezero Michal

Motoristům ze sídliště Michal v Sokolově se uleví. Město nechá v šesti lokalitách vybudovat nová parkovací místa a už...

Bývalý likvidátor Horký dostal za tunelování „byťáku“ dvouletou podmínku

Petr Horký u karlovarského okresního soudu.

Dvouletou podmínkou potrestal karlovarský okresní soud bývalého likvidátora státního Podniku bytového hospodářství...

Po koupání v Kolovském rybníku mají děti vyrážku, mohou za to paraziti

Ilustrační snímek

V Kolovském rybníku nedaleko Karlových Varů se podle všeho rozmnožily cerkárie a způsobily svědivou vyrážku asi deseti...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz