Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cyklisté už najdou na mapě kraje lávku, kterou město teprve postaví

  18:37aktualizováno  18:37
Už letos v létě by mohli první cyklisté přejet nad Ohří po nové osmdesátimetrové lávce. Stejně jako další novinky už je zakreslena na aktualizované cyklomapě. K dostání bude brzy v infocentrech a jezdci na kolech v ní najdou i české úseky mezinárodních tras.

Loni se cyklisté dočkali nového mostu přes řeku Ohři na stezce spojující Cheb a Karlovy Vary. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Nejsledovanější stavba pro cyklisty v kraji, lávka přes největší řeku regionu, je součástí projektu páteřní cyklostezky Ohře v úseku mezi Doubským mostem a Svatošskými skalami.

„Tento úsek měří 2,2 kilometru a bude stát 32 milionů korun,“ uvedl Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu. Město ovšem zaplatí jen 15 procent nákladů. Zbylou část tvoří dotace z Regionálního operačního programu Severozápad. „Hotovo by mělo být na konci května,“ doplnil mluvčí.

Žádný další úsek páteřní cyklostezky letos karlovarský magistrát financovat nebude. Na území Karlových Varů zbývá dokončit ještě část stezky mezi Doubským a Dvorským mostem.

„Jednáme s majitelem jednoho z dotčených pozemků o podmínkách, případně o směně,“ vysvětlil důvod průtahů v kompletním zprůjezdnění Karlových Varů Kopál.

Ani Karlovarský kraj nechystá žádné významné novinky. „Ze svého rozpočtu každoročně přispívá obcím či organizacím zabývajícím se budováním a opravami cyklostezek. Pro rok 2015 je na to vyčleněna částka 3,8 milionu korun, dalších 300 tisíc dostane Klub českých turistů na údržbu značení cyklotras,“ řekla Jana Pavlíková, mluvčí krajského úřadu.

„Na část stezky mezi Karlovými Vary a Šemnicí je vydané stavební povolení. Na pokračování trasy přes Kyselku k hranicím s Ústeckým krajem je zpracovaná výhledová studie,“ doplnila Pavlíková.

Na kole po stezce dojedou z Varů až do Saska

Na jaře čeká cyklisty ještě jedna novinka u hranic se Saskem. Tuto oblast propojí trasa z Karlových Varů přes Jelení do Aue.

„Hlavní trasa vede z Aue přes přechod Wildenthal - Jelení do Karlových Varů. Měří 60 kilometrů a je spojnicí cyklostezek Ohře a Moldava,“ představil česko-německý projekt Jan Kopál.

Všechny novinky jsou zanesené i do zmíněné cyklomapy, která bude od jara v nákladu sedmi tisíc kusů k dispozici na pultech infocenter.

„Jsou na ní zaznamenané například dvě významné evropské cyklostezky, které vedou naším regionem. Jedna vede z francouzského městečka Roscoff přes Belgii a Německo do České republiky,“ uvedla Jana Pavlíková.

Druhou je pak stezka Železné opony, téměř deset tisíc kilometrů dlouhá spojnice Barentsova a Černého moře.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Věž v Podhradí po staletích nabídne nezapomenutelný výhled na kraj

Podhradí, zřícenina Dolního zámku a zřícenina hradu Neuberg.

Ještě po válce stálo v Podhradí u Aše několik šlechtických sídel a žily zde dva tisíce obyvatel. Pak ale přišly roky,...

Nové karlovarské autobusy MHD už budou klimatizované a nabídnou wifi

Tržnice, zastávky městské hromadné dopravy Dopravního podniku Karlovy Vary.

Pouze s klimatizovanými autobusy s pohonem na CNG počítá plán modernizace vozového parku karlovarské městské hromadné...

V karlovarské lékárně míchají konopné tablety, nejsou ale pro každého

Lékárna Karlovarské krajské nemocnice může zpracovávat léčebné konopí. Na...

Lékárna Karlovarské krajské nemocnice jako jediná ve Varech může od letošního roku zpracovávat léčebné konopí. Poté, co...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz