VÝLETY ZDARMA: Na Karlovarsku můžete k vodě, na zříceniny i sportoviště

  0:01aktualizováno  0:01
Kdo by chtěl vyrazit na zajímavé místo, kde za návštěvu nezaplatí buď vůbec nic, nebo jen zanedbatelnou částku, má v Karlovarském kraji z čeho vybírat. Redakce MF DNES připravila deset tipů, které zavedou zájemce k pozůstatkům středověkých hradů, na kouzelná místa pro koupání i na sportoviště.

Přírodní rezervace na Kladské s naučnou stezkou. | foto: Martin StolařMF DNES

1.Výlet na hrad Himlštejn

Volně přístupná zřícenina hradu, který vznikl za husitských válek na vrchu Nebesa u Stráže nad Ohří, odkud k hradu vede zelená turistická trasa. Působivé pozůstatky věže, dvou bran a obvodových hradeb v krásné lesnaté přírodě.

2.Cesta na Hartenštejn

Zřícenina šlechtického hradu se zbytky bateriových věží, příkopy s valem a sklepy leží nedaleko města Bochov na Karlovarsku. Přímo v Bochově lze navštívit terénní nerovnosti, které zbyly z hradu.

3.Andělská Hora

Zřícenina nedaleko Karlových Varů nad řekou Ohří, se zbytky čtverhranné obytné

Zřícenina u Karlových Varů.

Zřícenina nedaleko Karlových Varů nad řekou Ohří, se zbytky čtverhranné obytné věže, bašty, hradeb se střílnami, bran, paláce, nádrže na vodu. Lze vidět také zbytky dalších historických stavení. Zaparkovat lze v Andělské Hoře pod hradem u kostela. První písemná zmínka je datována na začátek 10. století.

4.Kynžvartský hrad

Tipy na výlety zdarma v ostatních krajích najdete ZDE

Nad městem Lázně Kynžvart se mezi Šibeničním vrchem a Špičákem vypíná Hradní vrch se zříceninou středověkého hradu. Zbytky obvodových zdí vymezují předhradí a horní hrad s dosud dobře zachovanými částmi strážní věže s hladomornou. Leží asi kilometr od Lázní Kynžvart. Výlet lze spojit s návštěvou zámku, kde se ale platí vstupné. Přímo ve městě Lázně Kynžvart lze od čtvrtka do neděle navštívit za přijatelné vstupné 30 korun s prohlídkou historický dům New York z roku 1770 s židovskou rituální lázní Mikve.

5.Koupaliště Merklín

Přírodní bazénové koupaliště ve volné přírodě leží v příjemném prostředí lesa Krušných hor za obcí Merklín. Nedaleko koupaliště je fotbalové hřiště s restaurací. Pláž je travnatá, stále udržovaná s pozvolným vstupem do vody. Okolí je vhodné pro pěší turistiku a cykloturistiku.

6.Koupaliště Rolava

Desetihektarová přírodní nádrž na karlovarském koupališti Rolava má písčité a

Karlovarské koupaliště Rolava.

Desetihektarová přírodní nádrž na karlovarském koupališti Rolava má písčité a travnaté pláže s pozvolným vstupem do vody. Z hráze lze i skákat. Vstupné se neplatí. V areálu je i kemp, občerstvení, toalety, sprchy a také lezecká stěna. Nabídku v areálu doplňuje in-line bruslařská dráha i půjčovna, kde si lze za poplatek půjčit sportovní nářadí, například in-line brusle s chrániči a helmou, rakety a míčky na badminton, trekové hole, obří šachy či dámu i ruské kuželky. K dispozici je volejbalové a nohejbalové hřiště nebo lehátka.

7.Vodní nádrž Tatrovice

Přírodní koupání na písčitých a travnatých plážích, jedna z nich slouží jako nudistická. Okolí je vhodné pro pěší turistiku a cykloturistiku. Vše najdete nedaleko od obce Tatrovice na Sokolovsku.

8.Koupaliště Velký Rybník

Přírodní koupaliště v chatové osadě Velký Rybník leží asi dva kilometry od obce Hroznětín. Pláž je písčitá s pozvolným vstupem do vody. Tajným tipem jsou bývalé lomy na kaolin u Velkého Rybníka, kde leží stejnojmenná osada, která se stala výrazným střediskem letní rekreace. V okolí je několik restaurací i kemp.

9.Sportovní areál pod vrchem Háj

Pod vrchem Háj u Aše mohou lidé navštívit sportovně-odpočinkový komplex. Kromě více než 1 300 metrů dlouhé in-line bruslařské dráhy nabízí fotbalové hřiště, minigolf, lezeckou stěnu, ruské kuželky, tenisový kurt, stolní tenis, hřiště na volejbal či basketbal. Návštěvu lze spojit s vyhlídkou z nedaleké kamenné rozhledny.

10.Slavkovský les

Z Mariánských Lázní to není daleko do Slavkovského lesa, kde na návštěvníky kromě celé řady turistických tras čekají i naučné stezky. Kladská, která je zaměřená na biologii, historii a geologii. Vede kolem Kladského rybníka po okraji přírodní rezervace Kladské rašeliny, části Tajga. A také Smraďoch s vývěry sirnatých plynů z rašeliniště.

Autor:

Volby 2018 - výsledky

Volby do obecních zastupitelstev a první kolo voleb do Senátu PČR proběhly 5. a 6. října. Přirpavili jsme pro vás přehledné zpracování výsledků, statistiky a komentáře.

Výsledky komunálních voleb 2018 jednotlivých obcí dle okresů pro Karlovarský kraj:

Volby do Senátu

V Karlovarském kraji ve druhém kole voleb do Senátu vyhrál v obvodu 2 - Sokolov Miroslav Balatka.Nejčtenější

Hradec je novým lídrem. Chomutov má první body, slaví Sparta i Kometa

Tomáš Marcinko z Třince tečuje puk, který míří do branky hostujícího celku....

Deváté kolo hokejové Tipsport extraligy přineslo změnu na čele tabulky. Novým lídrem je Hradec Králové po výhře 3:2 v...

Rapidně přibývá nádorů slinivky. Je třeba víc peněz na výzkum, říká lékař

Ilustrační snímek

V Plzeňském kraji raketově stoupá počet pacientů s rakovinou slinivky břišní. Hned za ním je Karlovarský kraj. Lékaři...Horváth už není trenérem fotbalistů druholigového Sokolova

Sokolovský trenér Pavel Horváth.

Bývalý fotbalový reprezentant Pavel Horváth už není trenérem Sokolova. S vedením druholigového klubu se po 16 měsících...

Ve Varech chceme rozjet bezplatnou MHD, říká kandidátka na primátorku

Andrea Pfeffer-Ferklová vedla úspěšně kandidátku hnutí ANO v Karlových Varech.

Vítězem komunálních voleb v Karlových Varech se stal nováček na politickém kolbišti. Andreu Pfeffer-Ferklovou lidé...

Karlovarská krajská nemocnice dluží stále víc, ve hře je její pronájem

Den otevřených dveří v dokončeném pavilonu akutní medicíny v karlovarské...

Karlovarská krajská nemocnice (KKN), pod kterou patří špitály v Karlových Varech a v Chebu, padá do dluhové pasti....

Další z rubriky

Dobové fotografie pomohou oživit památku na padlé obyvatele Sudet

Pomník obětem 1. světové války v Dlouhé

Výročí sta let od vzniku Československa dalo na mnoha místech v kraji impuls k tomu, aby obce a spolky obnovily...

Na koalici v Karlových Varech se dohodlo ANO s ODS a hnutím Karlovaráci

Budoucí karlovarská primátorka Andrea Pfeffer-Ferklová (vlevo) z vítězného...

Karlovy Vary mají dohodu o nové vládě. Koaliční smlouvu dopoledne podepsalo vítězné ANO, hnutí Karlovaráci a Občanská...

Cenu dětského diváka získala na festivalu v Ostrově pohádka Čertoviny

Režisér Zdeněk Troška přebírá Cenu dětského diváka.

Skončil 50. ročník Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana v Ostrově. Dětská i odborná porota vybrala...

Najdete na iDNES.cz