Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VÝLETY ZDARMA: Na Karlovarsku můžete k vodě, na zříceniny i sportoviště

  0:01aktualizováno  0:01
Kdo by chtěl vyrazit na zajímavé místo, kde za návštěvu nezaplatí buď vůbec nic, nebo jen zanedbatelnou částku, má v Karlovarském kraji z čeho vybírat. Redakce MF DNES připravila deset tipů, které zavedou zájemce k pozůstatkům středověkých hradů, na kouzelná místa pro koupání i na sportoviště.

Přírodní rezervace na Kladské s naučnou stezkou. | foto: Martin StolařMF DNES

1.Výlet na hrad Himlštejn

Volně přístupná zřícenina hradu, který vznikl za husitských válek na vrchu Nebesa u Stráže nad Ohří, odkud k hradu vede zelená turistická trasa. Působivé pozůstatky věže, dvou bran a obvodových hradeb v krásné lesnaté přírodě.

2.Cesta na Hartenštejn

Zřícenina šlechtického hradu se zbytky bateriových věží, příkopy s valem a sklepy leží nedaleko města Bochov na Karlovarsku. Přímo v Bochově lze navštívit terénní nerovnosti, které zbyly z hradu.

3.Andělská Hora

Zřícenina nedaleko Karlových Varů nad řekou Ohří, se zbytky čtverhranné obytné

Zřícenina u Karlových Varů.

Zřícenina nedaleko Karlových Varů nad řekou Ohří, se zbytky čtverhranné obytné věže, bašty, hradeb se střílnami, bran, paláce, nádrže na vodu. Lze vidět také zbytky dalších historických stavení. Zaparkovat lze v Andělské Hoře pod hradem u kostela. První písemná zmínka je datována na začátek 10. století.

4.Kynžvartský hrad

Tipy na výlety zdarma v ostatních krajích najdete ZDE

Nad městem Lázně Kynžvart se mezi Šibeničním vrchem a Špičákem vypíná Hradní vrch se zříceninou středověkého hradu. Zbytky obvodových zdí vymezují předhradí a horní hrad s dosud dobře zachovanými částmi strážní věže s hladomornou. Leží asi kilometr od Lázní Kynžvart. Výlet lze spojit s návštěvou zámku, kde se ale platí vstupné. Přímo ve městě Lázně Kynžvart lze od čtvrtka do neděle navštívit za přijatelné vstupné 30 korun s prohlídkou historický dům New York z roku 1770 s židovskou rituální lázní Mikve.

5.Koupaliště Merklín

Přírodní bazénové koupaliště ve volné přírodě leží v příjemném prostředí lesa Krušných hor za obcí Merklín. Nedaleko koupaliště je fotbalové hřiště s restaurací. Pláž je travnatá, stále udržovaná s pozvolným vstupem do vody. Okolí je vhodné pro pěší turistiku a cykloturistiku.

6.Koupaliště Rolava

Desetihektarová přírodní nádrž na karlovarském koupališti Rolava má písčité a

Karlovarské koupaliště Rolava.

Desetihektarová přírodní nádrž na karlovarském koupališti Rolava má písčité a travnaté pláže s pozvolným vstupem do vody. Z hráze lze i skákat. Vstupné se neplatí. V areálu je i kemp, občerstvení, toalety, sprchy a také lezecká stěna. Nabídku v areálu doplňuje in-line bruslařská dráha i půjčovna, kde si lze za poplatek půjčit sportovní nářadí, například in-line brusle s chrániči a helmou, rakety a míčky na badminton, trekové hole, obří šachy či dámu i ruské kuželky. K dispozici je volejbalové a nohejbalové hřiště nebo lehátka.

7.Vodní nádrž Tatrovice

Přírodní koupání na písčitých a travnatých plážích, jedna z nich slouží jako nudistická. Okolí je vhodné pro pěší turistiku a cykloturistiku. Vše najdete nedaleko od obce Tatrovice na Sokolovsku.

8.Koupaliště Velký Rybník

Přírodní koupaliště v chatové osadě Velký Rybník leží asi dva kilometry od obce Hroznětín. Pláž je písčitá s pozvolným vstupem do vody. Tajným tipem jsou bývalé lomy na kaolin u Velkého Rybníka, kde leží stejnojmenná osada, která se stala výrazným střediskem letní rekreace. V okolí je několik restaurací i kemp.

9.Sportovní areál pod vrchem Háj

Pod vrchem Háj u Aše mohou lidé navštívit sportovně-odpočinkový komplex. Kromě více než 1 300 metrů dlouhé in-line bruslařské dráhy nabízí fotbalové hřiště, minigolf, lezeckou stěnu, ruské kuželky, tenisový kurt, stolní tenis, hřiště na volejbal či basketbal. Návštěvu lze spojit s vyhlídkou z nedaleké kamenné rozhledny.

10.Slavkovský les

Z Mariánských Lázní to není daleko do Slavkovského lesa, kde na návštěvníky kromě celé řady turistických tras čekají i naučné stezky. Kladská, která je zaměřená na biologii, historii a geologii. Vede kolem Kladského rybníka po okraji přírodní rezervace Kladské rašeliny, části Tajga. A také Smraďoch s vývěry sirnatých plynů z rašeliniště.

Autor:


Nejčtenější

Pavlína, Lenka, Ilona. Zmizely před 30 lety, jejich osud je záhadou

Pohřešují se od srpna 1988. Zleva: Pavlína Braunová, Lenka Mužíková, Ilona...

V srpnu 1988 se ztratily v ČSSR během tří dnů za nejasných okolností tři dívky. Jako první zmizela 6. srpna u Strakonic...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Opilý řidič vjel na staveniště, nehodu nepřežila spolujezdkyně

Při tragické dopravní nehodě zemřela třiapadesátiletá žena.

Tragická dopravní nehoda se stala v neděli po druhé hodině v noci. Řidič, který sedl za volant pod vlivem alkoholu,...

Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

VIDEO: Zloděj kradl v karlovarských hotelech, natočila ho kamera

Zloděj vykrádal recepce v karlovarských hotelech

Policisté pátrají po hotelovém zloději, který v Karlových Varech vykrádal recepce. Vždycky počkal, až recepční odejde,...

BMW chce v chystaném areálu nabídnout atraktivní práci lidem z kraje

Vizualizace podoby zkušebního polygonu BMW, který vznikne na Velké...

Bude to jedna z největších investic zahraničních firem na poli výzkumu a vývoje v České republice. Automobilka BMW dál...

Vedro umí i prospět, v Karlovarském kraji po letech ubývá klíšťat

Ilustrační snímek

Populace klíšťat v Karlovarském kraji poprvé po deseti letech klesá. Může za to mimořádně teplé a suché počasí. Přesto...

Najdete na iDNES.cz