PROJDU? David Vaněček ze Sokolova se snaží oklamat bránícího Marka Nešpora z

PROJDU? David Vaněček ze Sokolova se snaží oklamat bránícího Marka Nešpora z Vlašimi. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Z třiceti metrů do šibenice. Vlašimský Mareš učil sokolovské střelce

• 0
Domácí plán Sokolova stanout po víkendu na vrcholu tabulky nevyšel. Na co se Baník dřel celý zápas, stačila Vlašimi jediná střela záložníka Petra Mareše z přímého kopu. V 9. kole Baník pad doma s Vlašimí 0:1.

Do konce utkání s Vlašimí zbývají v Sokolově dvě minuty, domácí jsou s každou vteřinou nervóznější a nervóznější. Téměř celý zápas obléhají hostující branku.

Marně. Ještě přestát přímý kop ze třiceti metrů a pak konečně rozhodnout, říkají si v duchu, když si míč na trávníku upravuje vlašimský Petr Mareš. Zápas se rozhodne za pár vteřin. Záložník Vlašimi totiž napálí míč z velké dálky rovnou do šibenice. Líp už to trefit nešlo, procedí skrz zuby zklamaní domácí. To když se sklopenými hlavami vlečou do kabiny porážku o jedinou branku.

Do té doby třináctému týmu tabulky se povedlo, o čem jiní mohli leda snít: porazit na podzim tak skvěle rozjetý tým. Vždyť Sokolov ztrácel na první dvě místa tabulky pouhý bod.

Po víkendu ho může alespoň utěšit, že 9. kolo druhé ligy nevyšlo ani dalším lídrům soutěže. Kromě Sokolova prohráli také Bohemians Praha, Zlín i Opava. Do čela se vyhouplo dosud páté Ústí nad Labem, které v souboji týmů, ještě na jaře hrajících nevyšší soutěž, zvítězilo v Brně 4:1.

"Jsou sice ve druhé polovině tabulky, výkonnostně však jsou úplně někde jinde. Mají velice kompaktní tým, v tabulce ještě půjdou nahoru," varoval před zápasem před Vlašimí sokolovský trenér Radoslav Látal. V té době netušil, že vlašimská cesta nahoru začne v jeho Sokolově.

Třetí celek tabulky vstoupil do utkání lépe, byť Čada ani Vaněček své šance nevyužili. První poločas se hrál převážně na polovině Vlašimi, která se však sokolovské převaze úspěšně bránila.

Po půlhodině hry mohl sice skórovat domácí kapitán Dřížďal, jenže jeho ránu vytáhl Toma nad břevno. Podobně si pak vlašimský gólman poradil i s Glaserovou střelou. Největší šanci první půle měl Čada, který po Mlikově centru hlavičkoval z malého vápna jen do brankáře.

Také druhý poločas měl podobný scénář jako první, Vlašim se dál bránila. Vrtělkova tečovaná střela i Mlikův pokus za hranicí vápna skončily na tyči vlašimské brány, střídající Šilhan zamířil hlavou těsně nad a Mlika sice přehodil gólmana, ale míč skončil vedle.

O překvapivém tříbodovém zisku pro Vlašim pak rozhodla Marešova trefa v 88. minutě. Hostující záložník poslal míč z přímého kopu z třiceti metrů přesně do šibenice. Marné dobývání vlašimské branky zhořklo Baníku ještě víc.