Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Za parkování v centru Sokolova začnou ještě letos řidiči platit

  16:27aktualizováno  16:27
Už brzo začnou řidiči mířící do Sokolova platit za parkování v centru města. Téměř třicet parkovacích automatů hodlá vedení města instalovat ještě letos v celé dolní části Sokolova. Pro obyvatelé této části chystá radnice rezidenční karty.

Parkovací automaty budou nově také v centru Sokolova. | foto: Martin Stolař, MAFRA

O zavedení placeného parkování v Sokolově se mluví už deset let, podle místostarosty Karla  Jakobce je situace už neúnosná. Město si od záměru slibuje, že z centra vyžene řidiče, kteří sem jezdí hlavně za prací a odstavují vozy na celý den.

"Dlouhodobě blokují parkovací stání. Lidé, kteří sem jedou na nákup nebo na úřad, nemají šanci na hodinu zaparkovat. V žádném městě v zemi už není možné v centru parkovat zdarma. Sokolov je rarita," řekl Jakobec.

Majitelé vozů, kteří v okolí Starého náměstí a náměstí Budovatelů bydlí, si budou moci koupit za 300 až 500 korun ročně rezidenční kartu. Tak to aspoň cenově odhaduje sokolovský místostarosta.

Radním a zastupitelům zbývá doladit důležité detaily změn a vyřešit otázku bezplatného záchytného parkoviště. Mělo vzniknout z bývalého autobusového nádraží, město se ale nedohodlo s majitelem plochy - dopravní společností Autobusy Karlovy Vary.

Ta nenabídla převod, nýbrž pronájem. Náklady včetně odvodu dešťové vody, odpisů a daně z nemovitosti by se vyšplhaly ročně na půl milionu korun.

Radnice připravuje nové parkoviště pro 200 aut

Radnice proto už začala připravovat nové parkoviště pro více než 200 vozů na okraji areálu Bohemia. "Odsud je to do centra zhruba tak daleko jako z bývalého autobusového nádraží. S ním ať si pak Autobusy dělají, co chtějí. Nemuseli bychom platit žádný pronájem," řekl Jakobec.

Zatím není ani jasné, kdo bude parkovací automaty (jejich zavedení přijde na statisíce korun) provozovat. Radní uvažují, že je svěří Sokolovským technickým službám. Ale nevylučují ani vyhlášení výběrového řízení.

Se zavedením placeného parkování chtějí zároveň posílit i represi - tedy důsledné pokutování a nasazování botiček. "Aby se lidé od začátku naučili platit," vysvětlil Jakobec. "Lidé budou naštvaní, s tím musíme počítat," podotkl starosta Zdeněk Berka.
 
Zatím jsou zpoplatněna pouze parkoviště před obchodním domem Ural, v ulici Křížová za ředitelstvím Sokolovské uhelné a od loňského roku také v Rooseveltově ulici a u polikliniky. Mnozí řidiči už tohle nesou s nelibostí.

"Je nemorální vybírat parkovné od pacientů, kteří musí k lékaři. Byl jsem svědkem, jak městská policie nasazovala botičky na zaparkovaná auta," napsal starostovi jeden z občanů.

Radnice ale tvrdí, že parkovací automaty k poliklinice umístila právě na žádost veřejnosti. Zdejší místa totiž každé ráno obsadil personál zdravotnického zařízení a nemocným nezbývalo než hledat parkoviště jinde a mnohem dál.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

VIDEO: Zloděj kradl v karlovarských hotelech, natočila ho kamera

Zloděj vykrádal recepce v karlovarských hotelech

Policisté pátrají po hotelovém zloději, který v Karlových Varech vykrádal recepce. Vždycky počkal, až recepční odejde,...

V Karlovarském kraji jsou z programu Restart zatím spíše zklamaní

Vizualizace podoby zkušebního polygonu BMW, který vznikne na Velké...

Na pokračování vládního programu Restart určeného na pomoc takzvaně strukturálně postiženým regionům se připravuje...

Najdete na iDNES.cz