Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na schůzi zastupitelstva už nikdo nesmí se zbraní, zakazuje to nový řád

  18:25aktualizováno  18:25
Na jednání karlovarských zastupitelů nesmí od Nového roku přijít nikdo ozbrojený. Vyplývá to z nového jednacího řádu, který schválili karlovarští radní. Učinili tak v reakci na poslední zasedání, kdy zastupiteli Vladimíru Kvasničkovi vykoukla zpod saka zbraň.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: AP

„Od 1. 1. 2017 platí zákaz nošení zbraní, nožů a dalších věcí. Pokud jej někdo poruší, bude vykázaný. Týká se to jak zastupitelů, tak veřejnosti,“ uvedl k novince primátorův náměstek pro investice Čestmír Bruštík. Opatření se netýká například městských policistů, kteří na jednání dohlížejí.

Ne všechny radní ovšem novinka nadchla. Primátorův náměstek pro majetek Michal Riško řekl, že s úpravou není spokojený. „Neřeší to, pokud ji bude mít člověk skrytě. Prohlížet ho nikdo nemůže, protože k tomu nemá zákonné zmocnění jako třeba v budově soudu. Proto to vidím jako bezzubé řešení,“ pronesl Riško.

Sám je přitom majitelem zbrojního průkazu několika skupin, a to díky svému předchozímu povolání. Šestnáct let totiž pracoval v Karlových Varech jako strážník městské policie. Kromě Vladimíra Kvasničky a Michala Riška mají zbrojní průkaz i další lidé z 35 členného zastupitelstva.

Z karlovarských radních přiznal zbrojní průkaz také Čestmír Bruštík a Jan Klíma. Nikdy o něm naopak neuvažoval primátorův náměstek Jiří Klsák. O jeho postoji ke zbraním svědčí už to, že je předsedou Mírového klubu Johna Lennona. Podobně je na tom i primátor Petr Kulhánek, který se označil za absolutního pacifistu.

Úprava je podle zastupitele Kvasničky vágní

S novinkou ohledně jednacího řádu zastupitelstva už se stihl seznámit i Vladimír Kvasnička. Řekl, že je nařízení z jeho pohledu vágní, ale bude ho respektovat.

„Proti němu ale nejsem a chápu postoj některých kolegů. Na druhou stranu je třeba zmínit, že většina přestupků se odehraje s nelegálně drženou zbraní, nikoli legálně drženou,“ uvedl Kvasnička.

Zároveň připomněl, že zbraň měl na zastupitelstvu proto, že se po jeho skončení chtěl vydat na střelnici. „Pokud bych střílel z luku, měl bych u sebe luk. A ten je daleko výkonnější,“ podotkl zastupitel.

Během letošního roku se karlovarské zastupitelstvo sejde ještě jednou, a to příští úterý. Opatření se tak bude týkat až následujícího lednového zasedání.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Z kraje zmizí další telefonní budky. Zůstanou tam, kde je špatný signál

Telefonní budka na chebské pěší zóně v centru města zůstane.

Dvě desítky telefonních automatů zmizí do konce letošního roku z Karlovarského kraje. Společnost O2, která budky...

Autobusy FlixBus na trase z Prahy nově zajíždějí až do Sokolova a Chebu

Rivalové na karlovarském terminálu, autobusy společností FlixBus a RegioJet.

Nově až do Sokolova a Chebu zajíždějí od konce minulého týdne autobusy společnosti FlixBus na trase z hlavního města....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.

Najdete na iDNES.cz