Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zastupitelé městečka Přebuz na Sokolovsku si vyřizují účty na webu

  10:29aktualizováno  10:29
Starostka Přebuzi na Sokolovsku Helena Přibilová rezignovala, protože podle ní zastupitelé pracují laxně, myslí jen na vlastní prospěch a výhodný nákup pozemků. Zastupitelé zase tvrdí, že je starostka arogantní. Svoje účty si teď obě strany vyřizují na úřední desce na webu městečka.

Pohled na zasněžené městečko Přebuz na Sokolovsku. | foto: Město Přebuz

V úterý se na ní objevil dopis neuvolněné starostky Heleny Přibilové. Oznámila, že rezignovala na svoji funkci a zároveň na mandát v zastupitelstvu.

Hned další den se objevila na stránkách reakce zastupitelky Jitky Pavlíkové. Napsala, že přes veškerou inteligenci starostky bývá její chování velice dětinské a zkratkovité.

Bývalá starostka Helena Přibilová upřesnila, kdo se podle ní snaží o získávání neoprávněných finančních výhod. Jmenovala manžele Žentekovi, kteří jsou nezaměstnaní. Miluše Ženteková pracuje jako místostarostka.

"Místostarostka je bez práce. V jednom kuse chtěla, aby mohla být na městě jako uvolněná. Ale administrativní práce nechtěla dělat, protože jim prý nerozumí. Ale peníze chce," argumentovala bývalá starostka. Zastupitelé chtěli podle ní buď peníze, nebo pozemky.

Podle místostarostky Miluše Žentekové nejprve všichni paní starostce poklonkovali, ale pak se vzbouřili.

"Paní starostka si myslela, že všechno půjde podle ní. Ale radnice není její firma. Minulý pátek jsem s ní měla pohovor. Říkala mně, že jsem neschopná, že nic neumím a nepracuji jako místostarostka a ani při veřejných pracích. Není to pravda. Manžel dostal z jednání paní starostky infarkt," tvrdí Ženteková.

Za rezignací starosty je údajně neuskutečněný nákup frézy

Za hlavní důvod neshod s paní starostkou považuje zastupitelka Jitka Pavlíková nákup mulčovacího zařízení a frézy v hodnotě 800 tisíc korun pro malotraktor. Zastupitelé to odmítli s tím, že investice zbytečně zatíží městský rozpočet.

"Problém starostky je, že s ní nikdo nechtěl pracovat. Je to názor většiny lidí," poznamenal samostatně hospodařící rolník Martin Šneiberg z Přebuzi, která je se sedmi desítkami obyvatel jedním z nejmenších měst v republice.

Zástupce ředitele krajského úřadu Lubomír Novotný nepovažuje vyřizování účtů na úřední desce jako nejšťastnější způsob. "Slyším to poprvé. Úřední deska slouží samozřejmě k něčemu jinému. Bohužel neexistuje žádné zákonné zmocnění ke kontrole úředních desek," uvedl.

Šestičlenné zastupitelstvo Přebuzi bude fungovat dál, i když se starostkou rezignovali další zastupitelé. Při volbě vedení města se členové zastupitelstva sejdou koncem měsíce.

Přebuzské zastupitelstvo mělo šest bezpartijních členů. Pět z nich včetně budoucí starostky kandidovalo za sdružení Za město krásnější. Zbývající zastupitel je nezávislý kandidát.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Udeřil jej a vzal do „kravaty“, popsal žalobce zásah policisty proti řidiči

Vladimír Slavotínek (vlevo) u plzeňského okresního soudu.

U Okresního soudu Plzeň-město začalo hlavní líčení s vysoce postaveným policistou Vladimírem Slavotínkem, který je...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Kolena se nám rozklepala až po požáru, říkají zachránkyně seniorů

Adriana Tomancová a Kristina Jedličková (zleva), dvojice zaměstnankyň Domova...

Zažili to, co se dá nazvat noční můrou všech, kteří pečují o jakýmkoliv způsobem znevýhodněné lidi, v tomto případě o...

Opilý řidič zapadl dvakrát, na auto si bez dovolení půjčil bagr

Místo dopravní nehody, kde řidič zapadl s osobákem a později i s bagrem.

Hned dvakrát zapadl opilý řidič, který nezvládl jízdu na silnici u Bochova na Karlovarsku. Poprvé se svým autem,...

Začala oprava chebské lávky do Hájů. Je poškozená víc, než se čekalo

Začíná oprava lávky do chebské čtvrti Háje.

Dlouho očekávaná oprava lávky do chebské čtvrti Háje konečně začala. Původně měly práce odstartovat už v zimě a skončit...

Najdete na iDNES.cz