Zatracovaný pavilon karlovarské nemocnice ovládl krajskou Stavbu roku

  9:51aktualizováno  9:51
Hned dvakrát uspěl v letošním ročníku ankety Stavba Karlovarského kraje pavilon akutní medicíny v krajském městě. Objekt dostal cenu od hejtmana Josefa Novotného a vyhrál také u odborné poroty. Dařilo se ale i komplexu Becherplatz, který získal cenu veřejnosti. Odborníci udělili Becherplatzu třetí místo.

Pavilon akutní medicíny karlovarské nemocnice získal dvě ocenění v anketě Stavba roku Karlovarského kraje 2013 | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Hejtman Josef Novotný o pavilonu karlovarské nemocnice v pátek večer prohlásil, že je zatracovaný, ale současně obdivovaný.

"Jsou lidé, kteří o pavilonu říkají, že v něm dostanou špatnou štědrovečerní večeři. Jiným jsou tam zase malé dveře. Já si ale myslím, že jde o stavbu budoucnosti," řekl hejtman při letošním vyhlašování výsledků soutěže Stavba Karlovarského kraje.

Fotogalerie

Svoji cenu udělil i primátor Petr Kulhánek. Získalo ji balneo a wellness Grandhotelu Pupp.

Odborné porotě předsedal náměstek hejtmana Petr Navrátil. Hodnotící komise se podle něj téměř jednoznačně shodla na vítězi i celkovém pořadí.

"V Karlových Varech se mi líbila odvaha firmy Karel Holoubek zrekonstruovat Becherplatz v původním stylu. Nic není v prostorách bývalé likérky vybourané. Tento skvost z pohledu od Chebského mostu jenom září," pochvaloval si náměstek.

Becherplatz se líbil nejen jemu, ale i veřejnosti. Z celkem 4 992 hlasů pro nejlepší stavby kliklo pro komplex v obchodním centru Karlových Varů 1 056 uživatelů internetu. Odborná porota udělila Bacherplatzu třetí místo. Cenu za druhou příčku si odnesly firmy, které postavily úsek silnic R6 Nové Sedlo - Sokolov.

U lidí bodoval zachráněný ostrovský klášter

Letošní novinkou 13. ročníku soutěže, který se konal u příležitosti Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2013, byla kategorie Zachráněné památky Karlovarska. Radost měli v Ostrově, protože nejvíce hlasů v internetovém hlasování dostal tamní klášterní areál.

Ostrov byl loni na stupních vítězů hned dvakrát. Využití Paláce princů v Ostrově pro městskou knihovnu tehdy nejvíce ohodnotila odborná porota i veřejnost.

"Jsem rád, že historické budovy mohou v klášterním centru sloužit lidem, kteří v nich bydlí," uvedl starosta Ostrova Pavel Čekan.

Radost měl i místopředseda představenstva společnosti Imperial Alexandr Rebjonok. Převzal samostatnou cenu v kategorii zachráněných památek. Pořadatelé soutěže totiž ocenili rozsáhlou rekonstrukci a rozšíření hotelu Imperial za poslední dvě desetiletí.

Nejvíce hlasů dala veřejnost při hlasování v kategorii projektů úseku cyklostezky od karlovarského Kauflandu až po Interspar. Cenu od organizátorů soutěže, Regionálního stavebního sdružení Karlovy Vary, převzal první náměstek primátora Petr Bursík.

"Máme z vítězství radost. Na podzim by měl být úsek hotový. Těším se, jak s vedením města sedneme na kolo a hned si vše projedeme."

Za všechny soutěžící i veřejnost pronesl v divadle na závěr slavnostního večera přání hejtman Josef Novotný. Doufá, že brzy skončí ekonomická krize.

Nejčtenější

Soud znovu projedná zákrok důstojníka policejní zásahovky proti řidiči

Vladimír Slavotínek (vlevo) u plzeňského okresního soudu.

Zástupce šéfa krajské zásahové jednotky Vladimír Slavotínek půjde znovu před soud za loňský konflikt s řidičem z...

Při nehodě na dálnici D6 zemřel spolujezdec, řidič jel na letních gumách

Při tragické nehodě na dálnici D6 zemřel spolujezdec.

Při noční nehodě na dálnici D6 na Sokolovsku přišel o život osmadvacetiletý spolujezdec. Řidič, který měl zákaz řízení...

Čerpadlářka pomohla chytit zloděje, který třináctkrát ujel bez placení

Čerpadlářka pomohla dopadnout zloděje, který ujížděl bez placení od benzinek

Duchapřítomná pracovnice benzinky pomohla dopadnout zloděje, který třináctkrát odjel bez placení od různých čerpacích...

Chystal comeback Věry Bílé, teď její dvorní kapelník stojí před soudem

Dušan Čonka u chebského okresního soudu.

Měl to být comeback snů. Romskou zpěvačku Věru Bílou, nad kterou už mnozí zlomili hůl, prý čekal návrat na světová...

Osobní vlak vrazil do nákladního. Chybu strojvedoucího České dráhy vylučují

Na karlovarském dolním nádraží se srazily osobní a nákladní vlak.

Srážka osobního vlaku Regioshark s nákladním vlakem zastavila dopravu mezi horním a dolním nádražím v Karlových Varech....

Další z rubriky

VIDEO: Míst na parkování je málo, trávník musí autům ustoupit

Nové parkoviště vzniklo na místě, kde byl kdysi trávník.

Z jednašedesáti nových parkovacích míst se mohou od začátku prosince těšit motoristé v Ostrově. Vznikla z travnaté...

Talentovaná zpěvačka vnímá trému jako motivaci, s prvním tónem vždy zmizí

Patnáctiletá zpěvačka Kristina Kůtková během vystoupení na letošních vánočních...

Na vánočních trzích, na akcích města či kraje, ale i na koncertech nebo třeba v ulicích. Všude tam je možné vidět a...

Starobylou atmosféru chrámu rozsvítil betlém ze stavebnice Lego

Výstava betlémů ze soukromé sbírky restaurátora starožitného nábytku Helmuta...

Když vstoupí návštěvník do pravoslavného chrámu svaté Olgy ve Františkových Lázních, uvítá jej rovný tucet betlémů....

Najdete na iDNES.cz