Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zatracovaný pavilon karlovarské nemocnice ovládl krajskou Stavbu roku

  9:51aktualizováno  9:51
Hned dvakrát uspěl v letošním ročníku ankety Stavba Karlovarského kraje pavilon akutní medicíny v krajském městě. Objekt dostal cenu od hejtmana Josefa Novotného a vyhrál také u odborné poroty. Dařilo se ale i komplexu Becherplatz, který získal cenu veřejnosti. Odborníci udělili Becherplatzu třetí místo.

Pavilon akutní medicíny karlovarské nemocnice získal dvě ocenění v anketě Stavba roku Karlovarského kraje 2013 | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Hejtman Josef Novotný o pavilonu karlovarské nemocnice v pátek večer prohlásil, že je zatracovaný, ale současně obdivovaný.

"Jsou lidé, kteří o pavilonu říkají, že v něm dostanou špatnou štědrovečerní večeři. Jiným jsou tam zase malé dveře. Já si ale myslím, že jde o stavbu budoucnosti," řekl hejtman při letošním vyhlašování výsledků soutěže Stavba Karlovarského kraje.

Fotogalerie

Svoji cenu udělil i primátor Petr Kulhánek. Získalo ji balneo a wellness Grandhotelu Pupp.

Odborné porotě předsedal náměstek hejtmana Petr Navrátil. Hodnotící komise se podle něj téměř jednoznačně shodla na vítězi i celkovém pořadí.

"V Karlových Varech se mi líbila odvaha firmy Karel Holoubek zrekonstruovat Becherplatz v původním stylu. Nic není v prostorách bývalé likérky vybourané. Tento skvost z pohledu od Chebského mostu jenom září," pochvaloval si náměstek.

Becherplatz se líbil nejen jemu, ale i veřejnosti. Z celkem 4 992 hlasů pro nejlepší stavby kliklo pro komplex v obchodním centru Karlových Varů 1 056 uživatelů internetu. Odborná porota udělila Bacherplatzu třetí místo. Cenu za druhou příčku si odnesly firmy, které postavily úsek silnic R6 Nové Sedlo - Sokolov.

U lidí bodoval zachráněný ostrovský klášter

Letošní novinkou 13. ročníku soutěže, který se konal u příležitosti Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2013, byla kategorie Zachráněné památky Karlovarska. Radost měli v Ostrově, protože nejvíce hlasů v internetovém hlasování dostal tamní klášterní areál.

Ostrov byl loni na stupních vítězů hned dvakrát. Využití Paláce princů v Ostrově pro městskou knihovnu tehdy nejvíce ohodnotila odborná porota i veřejnost.

"Jsem rád, že historické budovy mohou v klášterním centru sloužit lidem, kteří v nich bydlí," uvedl starosta Ostrova Pavel Čekan.

Radost měl i místopředseda představenstva společnosti Imperial Alexandr Rebjonok. Převzal samostatnou cenu v kategorii zachráněných památek. Pořadatelé soutěže totiž ocenili rozsáhlou rekonstrukci a rozšíření hotelu Imperial za poslední dvě desetiletí.

Nejvíce hlasů dala veřejnost při hlasování v kategorii projektů úseku cyklostezky od karlovarského Kauflandu až po Interspar. Cenu od organizátorů soutěže, Regionálního stavebního sdružení Karlovy Vary, převzal první náměstek primátora Petr Bursík.

"Máme z vítězství radost. Na podzim by měl být úsek hotový. Těším se, jak s vedením města sedneme na kolo a hned si vše projedeme."

Za všechny soutěžící i veřejnost pronesl v divadle na závěr slavnostního večera přání hejtman Josef Novotný. Doufá, že brzy skončí ekonomická krize.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Kraj rozhodne o osudu uměleckoprůmyslové školy ještě letos

Budova Střední uměleckoprůmyslové školy Karlovy Vary je v havarijním stavu.

Do konce letošního roku by chtělo vedení kraje rozhodnout o tom, co dál s budovou uměleckoprůmyslové školy v Karlových...

Věž v Podhradí po staletích nabídne nezapomenutelný výhled na kraj

Podhradí, zřícenina Dolního zámku a zřícenina hradu Neuberg.

Ještě po válce stálo v Podhradí u Aše několik šlechtických sídel a žily zde dva tisíce obyvatel. Pak ale přišly roky,...

Zloději nakradli ve skladu kovy za čtvrt milionu, odevzdali je do sběrny

Ilustrační snímek

Kovy za čtvrt milionu korun nakradla v chebském skladu čtveřice zlodějů. Muži lup vynášeli postupně a hned jej...

Najdete na iDNES.cz