Muž obviněný z ubití štěněte se hájí: Pořád mě napadalo a kousalo

  11:10aktualizováno  11:10
Muž z Chebska obviněný z ubití psa se rozhodl promluvit. Hájí se tím, že zvíře bylo nezvladatelné a svého pána neustále napadalo a kousalo.

Mrtvé štěně leželo v příkopě u silnice na Chebsku. | foto: Policie ČR

Případ vzbudil na Chebsku vlnu emocí. Na muže se snesla kritika. Rozhodl se proto popsat svou verzi příběhu, který vyvrcholil tím, že svého psa zabil a pohodil do příkopu u silnice. Policie ho za to obvinila z týrání zvířat, za které mu hrozí až tříleté vězení (o případu jsme informovali zde).

„Dogyho, křížence huskyho a malamuta, jsem si přivezl jako zhruba dvouměsíční štěně. Zpočátku nebyl jediný problém, chodil bez košíku, vodítko měl jen u silnice. Po nějaké době se mu zalíbilo schovávat pod linku či pod auta. Pokud jsem ho chtěl vytáhnout za obojek ven, tak začal řvát a tvrdě kousat,“ vypráví muž.

Problémy se podle něj začaly stupňovat, štěně utíkalo a začalo na svého pána útočit. „Prostě když se mu něco nelíbilo, tak útočil, když jsem mu vyndával klíště, připínal mu vodítko nebo mu chtěl utřít packy po vycházce. Skončil jsem kvůli tomu i v nemocnici a pak chodil týden na převazy. Dnes, skoro čtyři měsíce poté, mám kloub na levé ruce stále bolestivý a hůře ovladatelný, týden po sundání obvazů se pro změnu zakousl do palce na pravé ruce a štěnice tam mám taky dodnes. Menší šrámy a prokousané kalhoty ani nepočítám,“ říká majitel psa.

Rozhodl se proto celou věc začít řešit. „To že ho nezvládám, jsem chtěl řešit už v půlce prosince odvezením do útulku, bohužel z rodinných důvodů k tomu nedošlo a byla domluva, že začneme po Novém roce chodit na cvičák,“ vysvětluje.

K tomu už ale nebyla příležitost. Muž psa 23. prosince zabil. Co se podle něj tehdy stalo? „Toho dne po mně vyjel od rána do zhruba 14. hodiny třikrát, když to bylo potřetí, tak mi ruply nervy. Zmlátil jsem ho, a on mi pak v autě přestal dýchat. Sice jsem se ho pokoušel křísit, poléval vodou, ale bylo pozdě. Nevěděl jsem co dál, a tak jsem ho odložil za Chebem u silnice,“ líčí muž.

Toho, co se stalo, lituje. „Je mi samozřejmě líto, co se stalo a že jsem Dogyho neodvezl pryč dřív, ale zpět to už bohužel nevezmu. Chyba byla, že jsem si vybral psa, na kterého jsem neměl žádné zkušenosti. S policií normálně spolupracuji a trest, který přijde, přijmu. Pokud má ale někdo potřebu se k tomu vyjadřovat, tak prosím slušně a hlavně pravdivě,“ reaguje na kritiku, která se na něj snesla především na sociálních sítích.

Autor:

Nejčtenější

VIDEO: Motorkář zběsile ujížděl policistům, setřásl je na cyklostezce

Kamera natočila jízdu motorkáře v Sokolově

Sokolovští policisté hledají motorkáře, který jim zběsile ujížděl městem. Muž na stroji bez registrační značky a světel...

Umírající chce podle duchovního slyšet jen pár základních vět

Otec Vít Metoděj Kout na věži chrámu svaté Olgy, který prochází náročnou...

Důležité je vědět, že jsem pro blízkého před smrtí udělal vše, a pak se stačí jednoduše rozloučit: Děkuji, dovoluji ti...

Počasí zradilo čerstvou řidičku, na mostě nabourala svodidla i zábradlí

Řidička nabourala na mostě v Sokolově do svodidel i zábradlí.

Jízdu na mokré silnici nezvládla mladá řidička s čerstvým řidičákem. Devatenáctiletá dívka dostala na mostě smyk a...

Šéfka Puppu převzala primátorský řetěz, radní budou stát o dva miliony víc

Ustavující jednání Zastupitelstva města Karlovy Vary v sále Lidového domu v...

Karlovy Vary mají novou vládu. Primátorkou se stala bývalá dlouholetá ředitelka Grandhotelu Pupp Andrea Pfeffer...

VIDEO: Poutník ležel desítky let pod zemí, teď putuje do muzea

Archeolog Jiří Klsák při vykopávání sochy Poutníka na Dianě

Přibližně metr pod zemí a rozdělená na kusy odpočívala desítky let litinová socha Poutníka pod rozhlednou Diana v...

Další z rubriky

Karlovarští zastupitelé se postavili proti škole civilních pilotů F Air

Letiště v Karlových Varech.

Po petici obyvatel i nesouhlas Karlových Varů. Takové reakce vyvolal ohlášený příchod letecké školy pro civilní piloty...

Lidé někdy pomocí zvířatům spíše uškodí, říká jejich zachránce

Ve zvířecích záchranných stanicích se nyní nejčastěji starají o ježky.

Na podzim začíná období ježčího stěhování a hledání místa k přezimování. Útulky a záchranné stanice se pak plní malými...

Chebu se osvědčilo schovávat odpadky pod zem, plánuje další kontejnery

Na náměstí Krále Jiřího v Chebu se objevily nové podzemní kontejnery na odpad....

Cheb má další podzemní kontejnery na odpad. Tentokrát jsou zabudované přímo pod dlažbou ve spodní části historického...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz